12 січня суддя Новосанжарського районного суду Юлія Афанасьєва винеcла вирок уродженцю села Патлаївка в справі про нанесення ним умисних тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть людини.
У матеріалах справи йдеться, що підсудний раніше притягувався до кримінальної відповідальності. Із 2004 року він встиг отримати п’ять строків.
14 листопада минулого року, близько 13:00, додому до підсудного зайшов товариш по чарці, який перебував у стані алкогольного сп`яніння. Гість хотів випити алкоголю разом зі знайомим.
Чоловіки почали сваритися. Власник господарства відмовлявся пити, а гість, у свою чергу, стягував його з ліжка за ноги. Під час словесної перепалки підсудний взяв у руки ніж, що лежав на полиці в кімнаті, та наніс гостю один удар з розмаху справа - наліво в область задньої поверхні лівого стегна.
Згідно висновку експерта, наскрізне колото-різане ушкодження лівого стегна з пошкодженням вени і артерії, судинного пучка, масивними крововиливами по ходу раневого каналу безпосередньо привело до смерті чоловіка.
Правоохоронці кваліфікували дії підсудного за частиною 2 статті 121 Кримінального кодексу України як умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого.
Ознак недоумства у вбивці не виявили
11 січня між прокурором Олександром Копитцем та підозрюваним була укладена угода про визнання винуватості.
Відповідно до укладеної угоди, підозрюваний під час досудового розслідування повністю визнав свою винуватість у зазначеному діянні, щиросердечно розкаявся.
Сторони угоди узгодили покарання у вигляді 7 років позбавлення волі.
Також суд встановив, що обвинувачений раніше судимий, одружений, має на утриманні неповнолітніх дітей, не перебуває на обліку в лікарів нарколога та психіатра.
Відповідно до акту судово-психіатричної експертизи №539 від 29.12.2021 року, наразі будь-яким хронічним психічним захворюванням не страждає і не перебуває в стані тимчасового розладу психічної діяльності, не виявляє ознаки недоумства чи іншого хворобливого стану психіки і може усвідомлювати свої дії та керувати ними.
Може постати перед слідством та судом, застосування примусових заходів медичного характеру не потребує. Обставинами, які пом`якшують покарання обвинуваченому, відповідно до статті 66 ККУ, суд визнає щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.
Обставинами, які обтяжують покарання, суд визнав рецидив злочинів, вчинення злочину в стані алкогольного сп`яніння.
7 років тюрми
У результаті, суддя ухвалила затвердити угоду про визнання винуватості. Підсудного визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 121 ККУ, та призначити йому узгоджене сторонами покарання у виді позбавлення волі строком на 7 років.
Строк відбування покарання рахувати з дня набрання вироком законної сили.
Зарахувати у строк відбування покарання утримання підсудного під вартою в установі попереднього ув`язнення з 15 листопада 2021 року по дату набрання вироком законної сили із розрахунку один день попереднього ув`язнення за один день позбавлення волі.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою залишити без змін до набрання вироком законної сили.