Нині в Полтавській області функціонують 47 ЦНАПів, 3 територіальні підрозділи та 52 віддалені робочі місця, в яких надають якісні адміністративні державні послуги. Стан та перспективи розвитку мережі центрів надання адміністративних послуг обговорили на апаратній нараді в Полтавській обласній державній адміністрації 7 лютого.
В 11 громадах області прийняті рішення про створення ЦНАПів. Мачухівська та Драбинівська ТГ вирішують питання щодо забезпечення громадян доступом до адміністративних послуг.
– Відповідно до законодавства ЦНАПи мають функціонувати в кожній територіальній громаді. На Полтавщині їх 47, ще 13 громад зобов’язані створити центри надання адміністративних послуг. В умовах децентралізації наближення громадян до отримання державних послуг – одна з головних опцій, яка має бути в громаді, – розповів т.в.о голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін.
За його словами, Міністерство цифрової трансформації на конкурсній основі надає громадам субвенцію на розвиток мережі ЦНАП. Так, торік Решетилівська територіальна громада отримала 4,5 млн грн на будівництво нового Центру.Дія. Субвенцію на облаштування й обладнання отримали Глобинська громада в сумі 574 тис. грн, Пирятинська та Миргородська громади – по 264 тис. грн, Великорублівська громада – 119 тис. грн.
– До 1 березня триває подача клопотань для отримання субвенції у 2022 році. Наразі клопотання подала лише Горішньоплавнівська територіальна громада. 70% громад готують документи та встигають подати клопотання вчасно, – розповіла начальник управління інфраструктури та цифрової трансформації обласної державної адміністрації Тетяна Костенко.
Вона зауважила, що Градизька, Щербанівська та Білицька територіальні громади, які мають населення більше 10 тис. громадян, мають створити ЦНАПи до кінця 2022 року. Громади з населенням менше 10 тис. – до кінця 2023 року.
Тетяна Костенко наголосила, що нині ЦНАПи області в середньому надають 128 послуг.
– Відповідно до розпорядження Кабміну наразі затверджено понад 400 адміністративних послуг, тому звертаю увагу голів територіальних громад, коли ви створюєте ЦНАП, територіальні підрозділи чи віддалені робочі місця, то обов’язково розширюйте перелік послуг відповідно до цього розпорядження, – додав CDTO Полтавщини Ігор Панченко.
За словами Тетяни Костенко, в кожному ЦНАПі області є можливість передати копію електронних документів за допомогою створеного QR-коду, отримати консультацію щодо генерації ковід-сертифікатів. У 23 ЦНАПах розміщені термінали самообслуговування, а у 29 ЦНАПах можна отримати комплексну послугу єМалятко.