На нараді, яка відбулася 29 вересня, керівникам сільськогосподарських підприємств та членам асоціації фермерів Кобеляцького району роз’яснювали умови цьогорічного проведення техогляду сільськогосподарської техніки.
Нагадаємо, що згідно з постановою Кабінету Міністрів «Про затвердження правил проведення державного технічного огляду тракторів, самохідних шасі, самохідних меліоративних і дорожньо-будівельних машин, тракторних причепів» техогляд повинен бути пройдений до 15 грудня цього року.
— Перевіркою технічного стану машин займається єдиний в Україні акредитований інспекційний орган «Техноторг», — роз’яснює аграріям директор полтавського філіалу компанії «Техноторг» Георгій Вартанов. — Лише на основі результатів перевірки можна отримати талон у інспектора держтехнагляду. Талони видаються на основі протоколів. Ніхто порушувати законодавство не буде.
Георгій Вартанов прохав не затягувати з перевіркою технічного стану машин, щоб не створювати чергу в останні дні перед 15 грудня, адже потім почнуть, цитую, «гаїшники жарить». Техогляд зареєстрованих інспекцією нових машин проводиться без перевірки технічного стану (таких в районі цього року сім). Термін дії протоколу перевірки технічного стану машин — 45 діб.
Вартість перевірки технічного стану техніки становить 100 грн., а причепів — 60.
— А якщо техніка не проходе перевірку, за другим разом знову потрібно 100 гривень платити? — звучить питання з залу.
— Якщо у вашого транспорту колеса лисі, проблеми з гальмами чи з люфтом руля, то одразу кажу: не приходьте, — відповів представник «Техноторг».
— Чому так дорого? Що за ціна така? Чому 100 гривень? Трактор використовується всього чотири місяці у рік, — резонно обурився директор СТОВ «Здобуток» Микола Сердюк.
— Прилади дорогі, акредитація дорога… Ми єдині по Україні акредитувались, — почув він у відповідь.
— А, зрозуміло. Монополісти значить. Бачу, нам потрібно до антимонопольного комітету звертатись, — підсумував Микола Григорович.
Із залу прозвучали репліки про те, що, можливо, треба почекати з техоглядом, а раптом Віталій Голтвянський зможе отримати акредитацію і проводитиме перевірку (він завідує діагностичним центром, що розташований на території «АТП-15341»). Однак Георгій Вартанов одразу зауважив, що Голтвянському навряд чи буде вигідно платити близько 400 тис. гривень. І всі інші організації з цієї причини не пройдуть акредитації… Проте, в телефонній розмові Віталій Голтвянський нас запевнив, що невдовзі він пройде акредитацію і займатиметься діагностикою с/г техніки.
«Техноторг» вже склали графік організацій, де проводитиметься перевірка. У Кобеляцькому районі працівники інспекційного органу будуть знаходитись протягом 10 днів. За цей період повинні звернутись усі бажаючі.
Дехто з аграріїв ще сподівається, що постанову відмінять. Однак, після закінчення наради, здавалось, більшість присутніх покинули зал з пригніченим настроєм.