Про це редакцію повідомив міський голова Олександр Копелець. Він попросив від його імені щиро подякувати всім жителям міста та сіл громади за допомогу армії та теробороні.
Копелець наголосив:
— Те, як люди в більшості своїй згуртувалися і працюють на благо Вітчизни, заради нашої спільної перемоги, щиро вражає. Впевнений, що невдовзі будемо спільно писати книгу про це. Але зараз завдання міської влади — передусім забезпечити нормальну життєдіяльність усієї громади. Ні для кого не є секретом, що кількість жителів Кобеляк та більшості сіл різко зросла. До нас приїхали тисячі біженців із Харкова та інших великих міст. Це — додаткове навантаження, нові невідомі раніше виклики. Але нічого, справляємося. Якщо одразу не вирішимо всіх проблем, то прошу не лякатися і не панікувати. У нас війна, і ніхто з нас цього жаху раніше не переживав. Поступово вирішимо все. Зараз, окрім поточних питань по забезпеченню армії та тероборони і буденних проблем, влада громади активно займається створенням продовольчого резерву.
За словами міського голови, уже завезене зерно для виробництва борошна. Є й саме борошно. Два підприємства в залежності від потреб можуть щоденно випікати від 3 до 6 тисяч хлібин. Відновлена робота кількох крупорушок. Перші крупи вже виготовлені.
Жителі громади активно звозять продукти для тероборони
Журналістів «ЕХО» запросили бути присутніми при видачі продуктів харчування для потреб бійців тероборони.
Побачене на складах приємно вражає. Як розповіли працівники комунального підприємства, задіяні в процесі приймання і видачі продуктів, кобелячани і жителів сіл проявляють справжній патріотизм. Один із чоловіків розповів:
— Я в шоці! Люди пруть, пруть і пруть. Скоро складати буде ніде. Які в нас таки класні люди. От аби і в мирний час всі були такі дружні.
Близько 11-ї години до складу приїхала машина, яка обслуговує тероборону. Її швиденько завантажили.
Міський голова Олександр Копелець окремо прокоментував. Він сказав:
— Я хочу, щоб мене почули всі. Поки що прошу, хоча в період військового стану маю більше повноважень. У нас війна. Будь ласка, припиніть зводити якісь рахунки чи висловлювати якесь невдоволення в соцмережах. Усе це відслідковується ворожими спецслужбами і буде використане проти України. Оці всі панічні чи гнівні пости про те, що хтось комусь чогось не дає — все це вода не на млин української перемоги. Тепер по суті. Продуктів кобелячани знесли і звезли дійсно дуже багато. Ми їх накопичили, сформували резерв. Зрозумійте, що ми будемо годувати не лише тероборонівців, а й біженців, а їх прибуде тисячі. Зараз резерв сформований, розпочалася планова спокійна видача продуктів. Усе нормально, все під контролем.
Аграрії зібрали 30 тонн зерна
До міського голови Олександра Копельця звернувся один із фермерів із пропозицією про надання допомоги.
Чоловік висловив готовність привезти в Кобеляки кілька тонн пшениці. У подальшому її мали переробити на борошно та випікати хліб.
Адже в умовах війни неминуче виникнуть проблеми гуманітарного плану, в тому числі і в забезпеченні населення найбільш необхідними продуктами харчування.
У понеділок, 1 березня, міський голова Олександр Копелець повідомив, що фермер виконав свою обіцянку. Більше того, у процес формування обов’язкового продовольчого резерву увімкнулися й інші аграрії. Уже зібрано близько 30 тонн зерна. Воно буде перероблене на борошно і, можливо, на крупи. Потім два кобеляцькі підприємства розпочнуть випікати хліб.
Копелець відзначив одного з фермерів, який уже розпочав виконувати гуманітарну місію.
Він розповів:
— У Соснівці місцевий підприємець-аграрій привозить хліб і роздає його найбільш соціально незахищеним громадянам. Він не уповноважував мене називати його прізвище. Але впевнений, що це приклад, достойний для наслідування.
Міський голова повідомив, що в територіальному центрі по обслуговуванню соціально незахищених груп населення вже сформовані списки людей, яких будуть забезпечувати продуктами харчування в першу чергу.