Заборона діятиме на Кременчуцькому та Кам’янському водосховищі у межах адміністративної території Полтавської області з 16 квітня по 24 червня. На інших рибогосподарських водних об’єктах: в корінних водах річок з 16 квітня по 04 червня 2022 року; в придаткових водах - з 16 квітня по 14 липня 2022 року.
За інформацією Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області, на період нересту риби ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових, сейсмологічних робіт, видобуток гравію та піщано-ракушкової суміші, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій, а також будь-яких робіт на водних об’єктах та їх прибережних захисних смугах в межах району діяльності (контролю) Полтавського рибоохоронного патруля.
- використання плавзасобів (човнів) (крім суден спеціально уповноважених органів);
ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ любительський лов риби на одну особу однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у місцях, визначених у переліку та на інших водоймах, в адміністративних межах населених пунктів.
Євген Рогачов, начальник поліції Полтавщини, наголосив: «В умовах воєнного стану браконьєрство – це не тільки злочин проти довкілля, це – загроза для національної екологічної безпеки України. Реакція правоохоронних органів на такі факти буде принциповою та жорсткою (без жодних преференцій), в рамках чинного українського законодавства та з урахуванням вимог воєнного часу. Будьте відповідальними та дотримуйтеся встановлених правил під час нересту!».
Шановні громадяни!
Якщо ви стали очевидцем порушення правил рибальства та реалізації риби – повідомляйте цю інформацію за номерами: 102 або (0536) 74-03-90 (сектор поліцейської діяльності на воді (м. Кременчук), +3(8098) 739-26-30 (ЧЧ Кременчуцького РУП), +3(8097) 703-39-18 (ЧЧ відділення поліції №2 Кременчуцького РУП).