Медики вважають основною причиною цього явища той факт, що під час війни люди менше контактують між собою.
Головний лікар кобеляцької міської лікарні Володимир Казирод повідомляє, що станом на 28 березня в закладі госпіталізовані шість пацієнтів з відповідним діагнозом. У всіх хворих розвинулася пневмонія. Стан більшості пацієнтів — задовільний. У одного чоловіка перебіг хвороби тяжкий.
Взагалі, за словами головного лікаря, ввірений йому медичний заклад працює в нормальному, практично мирному режимі. Хоча медики перебувають у постійній готовності до прийому поранених військовослужбовців.
Зараз у відділеннях Кобеляцької лікарні госпіталізовані 98 пацієнтів. Медики проводять не лише екстренне, а й планове лікування. Є хворі з інсультами, прооперовані з апендицитами та грижами. Надається необхідна медична допомога і людям, які були змушені переїхати в Кобеляки із Харкова, Охтирки, інших міст та сіл України.
Любов Коломієць, керівник Кобеляцького ЦПМСД, також підтверджує, що кількість нових випадків захворювання на Ковід суттєво зменшилася.
Вона говорить:
— Тенденція до зменшення кількості хворих на коронавірус стала помітна ще до війни. Тоді хворих було досить багато, але перебіг хвороби в більшості людей був легким. Зараз ми виявляємо із кожним тижнем все менше й менше випадків коронавірусу. І це не тому, що люди не звертаються за меддопомогою. Звертаються, робимо «швидкі» тести, але вірусу не виявляємо. Думаю, причина в тому, що люди менше почали контактувати між собою, зараз усім не до гульок. Окрім того, не працюють у звичному режимі заклади освіти. Ось вам ще одне зменшення контактів. Але коронавірус нікуди не зник. Спалах цієї хвороби в Китаї підтверджує цю тезу. Цілком можливо, що після повернення учнів та студентів у навчальні заклади отримаємо чергову хвилю зростання захворюваності і ми. Та сподіваємося, що цього не станеться.