Відповідне рішення прийняли кобеляцькі депутати. Його погодили на засіданні Ради оборони Полтавської області.
Протягом 33-х днів, із моменту вторгнення русні в Україну, нашим військових вдалося ліквідувати близько 16 800 військовослужбовців армії ворога та взяти в полон більше 700 чоловік. Крім того, правоохоронці, солдати Збройних Сил України і територіальна оборона виявили і затримали в багатьох населених пунктах країни посібників «руского міра».
24 березня Верховна Рада затвердила законопроєкт №1734 про використання полонених солдатів російської армії, зрадників і колаборантів при відбудові інфраструктури населених пунктів України.
Згідно документа, по завершенню війни та після перемоги над рф полонені військові будуть активно залучатися до будівництва об’єктів і цілих міст, зруйнованих під час бомбардування. Також полонені працюватимуть на своєрідних громадських роботах у всіх населених пунктах України.
На останньому зібранні Ради оборони Полтавської області присутні обговорили відповідні зміни в законодавстві. Наразі невідомо, скільки полонених військових та посібників загарбників відправлять на Полтавщину. Та керівник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін запропонував розподіляти русню по громадах у відповідності до їх територій. А оскільки Кобеляцька ОТГ одна з найбільших у Полтавському районі, попередньо їй дістанеться, як мінімум, бригада із двох десятків полонених.
Депутати Кобеляцької міської ради на чолі з головою Олександром Копельцем вирішили залучити русню і їх посібників у будівництві доріг. Такі пропозиції висунули більшість міських обранців.
Сам Олександр Копелець відзначив, що минулорічна співпраця з підприємцями із Золотоноші — Левом та Аркадієм Маргаряном, виявилася невдалою. Адже більшість відремонтованого ними дорожнього покриття в Кобеляках зруйнувалося. І знову всі міські дороги вкриті ямами. Не говорячи вже про «капітальний» ремонт вулиць Київська і 1-го Травня, де асфальт доведеться повністю перестеляти.
Міський голова сказав:
— В угодах, підписаних директором Кобеляцького комунального підприємства «Водоканал Плюс» Володимиром Юрком і підрядниками, указаний гарантійний термін експлуатації цих доріг. Він становить 1 рік. При цьому асфальтне покриття зруйнувалося всього за кілька місяців. Це означає, що Лев та Аркадій Маргарян за власні кошти проведуть капремонт двох вулиць. Також комісія обстежить інші дороги, відремонтовані бригадою дорожників із Золотоноші.
На думку Олександра Копельця, Маргаряни навчать полонених солдатів будувати дороги. Щоправда, для надійності замість асфальту використовуватиметься бруківка. Цей матеріал міцніший, довговічніший і надійніший. Його можна десятиліттями експлуатувати і повторно перекладати. Так звана кам’янка з’явиться на вулиці Раїси Кириченко (екс-Калініна), 1-го Травня, Шевченка та Стародніпровській. Бруківкою автомобілі без особливих перешкод зможуть виїжджати взимку на гору. Також будівництво кам’янки планується на дорозі між Ганжівкою і Мідянівкою. Із часом список вулиць буде розширений.
(Даний матеріал розміщений, як першоквітневий жарт. У цей важкий час особливо необхідно щоб у людей були причина посміхатися. Україна переможе!)