За ініціативи Почесного громадянина Кременчука Володимира Матицина та голови Автозаводської райради Володимира Коваленка у 1999 р. на Молодіжному було розміщено патрульну роту. Її появу обумовила критична на той час криміногенна ситуація в мікрорайоні. У 2000 р. на базі патрульного батальйону було створено військову частину 3059. А сьогодні міліціянти засвідчують: ситуація на Молодіжному стабільна. Нещодавно тут було проведене анкетування, яке з’ясувало, що 95% респондентів задоволені несенням служби патрульним батальйоном.
Із «сороконіжками» познайомилися першими
Гучне затримання обласним УБОЗом очільників банди «сороконіжок», що наганяла страх на Молодіжний упродовж року, відбулося практично блискавично. Проте поки справу розробляли вищі міліцейські інстанції, батальйону в/ч 3059 доводилося зупиняти цих злочинців у мікрорайоні, незважаючи на те, у що вони взуті.
— Спеціально цією бандою ми не займалися. Звісно, траплялося, що затримували молодих людей, які поводились агресивно і підходять під опис, але «кросівки» вони чи не «кросівки», не запитували. Доставляли їх до відділення міліції на Молодіжному, – розповідає заступник командира в/ч 3059 з виховної роботи, майор Олександр Василинюк.
Він каже, що наразі криміногенна ситуація на Молодіжному стабільна. Найбільше неприємностей завдають любителі побешкетувати у нетверезому стані. Також досить часто під час обшуку у підозрілих осіб виявляють наркотичні речовини. До речі, на пошук останніх натренована німецька вівчарка Баді, один з 7-ми спеціально навчених службових собак, що допомагають військовим у патрулюванні.
Дресирувальники запевняють, такого пошукового таланту годі й шукати. Пси – переважно німецькі та середньоазіатські вівчарки, навчені знаходити людей, речі, наркотики, брати слід.
І так щодня
Як з’ясувалося, свою роботу військовослужбовці в/ч 3059 надзвичайною не вважають. Ну, що розкажеш?
— Ну, марихуану вилучили у хлопця, 15 грамів. Ну, вас же не це цікавить? Днями старший лейтенант Сергій Федосенко з молодшим сержантом Володимиром Бондаренком і ще трьома солдатами затримали громадянина, який мав при собі 15 грамів марихуани. Той чинив опір, намагався втекти, – розповідає пан Василинюк.
Не є чимось надзвичайним для патрульних і випадок, що трапився близько місяця тому у вечірній час. Молодий чоловік біля магазину вихопив у дівчини мобільник і почав тікати. Постраждала не розгубилась та покликала на допомогу. Її почув наряд у складі прапорщика Олександра Антонюка, солдата Олександра Мащенка та сержанта Олександра Замахаєва, які патрулювали зі службовим псом Кайманом. Чотириногий правоохоронець й упіймав злочинця, поваливши того на землю.
Проте не всіх правопорушників затримують так легко. У в/ч 3059 пам’ятають, як навесні 2002 р. військовим батальйону довелося патрулювати нагірну частину міста. Тоді у пров. Л. Толстого один з п’яних дебоширів почав відстрілюватися, намагаючись втекти від погоні. Він поцілив в одного зі своїх переслідувачів – рядового Олександра Собчука. Другий же, старший солдат Андрій Бєрєзніков, незважаючи на те, що сам був неозброєний, продовжив наздоганяти постійно стріляючого втікача, одночасно викликаючи «швидку» для свого товариша. Порушник громадського порядку вирішив тоді ціною власного життя не датися в руки правоохоронцям. Він зупинився на мить і вистрілив собі у скроню. Обидва солдати були нагороджені відзнакою Міністерства внутрішніх справ – Хрестом Слави.
З того часу, як набрав чинності закон щодо обмеження вживання й продажу пива та слабоалкогольних напоїв, перед патрульними постало нове завдання. Наразі, за словами військових, їхня робота – пояснювати. Бо, як з’ясувалося, далеко не всі знають про заборону палити і пити пиво у громадських місцях.