Міністр інфраструктури Олександр Кубраков детально розповів про можливе повернення акцизу на пальне та назвав дати, коли це може статися.
Так, Кубраков окреслив нинішню ситуацію з пальним на українських АЗС.
– На сьогодні пальне є вже на всіх заправках. Ми це бачимо, по всій країні, по всіх регіонах - як великі мережі, так і малі мережі. Не дивлячись на те, що відбулось корекція курсу національної валюти - все рівно ціна продовжує на деяких мережах навіть падати, не дивлячись на підвищення курсу. Це обумовлюється тим, що вартість пального на світових ринках нафтопродуктів теж зменшується, - сказав міністр інфраструктури.
Також він навів приклад про вартість акцизу в інших країнах Європи та на що він чекає з цінами на бензин та дизель в Україні після повернення акцизу.
– Що саме відбувається: перш за все, наша пропозиція була підтримана урядом. Запровадження акцизних ставок на рівні 100 євро. Євросоюз має відповідну директиву, в якій встановлений мінімальний рівень акцизу на бензин 359 євро. Наприклад: в Німеччині ставка акцизу на бензин 654 євро, в Польщі - 276, в Румунії - 373, в Словаччині - 555 євро. Ми розраховуємо, що зараз ціна на світових ринках продовжує падати. Сподіваюсь, що роздрібні ціни, наприклад, на дизель не будуть змінені взагалі, а на бензин буде незначне. Така тенденція на ринку збережеться, якщо наші законопроєкти будуть підтримані найближчим часом.
Наостанок Кубраков розповів, коли може бути повернений акциз на пальне.
– Сподіваюсь, що часткове повернення акцизу дозволить хоча б в невеликих обсягах тимчасові мости, які ми зараз почали робити, доробити до кінця цього року. Будь-які надходження до бюджету, акцизи або податки, які були відмінені на початку року, вони всі важливі та мають значення. Все залежатиме від того, як швидко розглядатиметься законопроєкт в ВР. Якщо він буде розглянутий найближчими тижнями, то він може запрацювати з 1 вересня або з 1 жовтня, - підсумував міністр інфраструктури.
Як відомо, Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт про скасування пільгового оподаткування на пальне.
У пояснювальній записці до документа автор документа, прем'єр Денис Шмигаль скаржиться, що в країні існує значний дефіцит коштів для фінансування дорожнього господарства. Таким чином прем'єр пропонує встановити ставки акцизного податку на бензини моторні, важкі дистиляти та інші нафтопродукти, скраплений газ, бутан, ізобутан в розмірі 100 євро за 1000 літрів. За розрахунками уряду, така ініціатива принесе держбюджету 2 млрд грн у місяць. Водночас Кабмін пропонує залишити пільговий ПДВ на пальне, який наразі складає 7% замість 20%.
Зазначимо, що саме Міністерство інфраструктури України вийшло з ініціативою повернути акциз на пальне.