Академічні значки випускників — одні з затребуваних відзнак з багатою історією. Їх вручали ще за царювання імператорів. Славна традиція продовжується і в сучасній Україні. Замовити значки високої якості ви можете у нашій компанії Герольдмайстер: https://ua.heroldmaster.kiev.ua/badges/.
Історія появи піктограм про закінчення навчання
Такі знаки з'явилися ще у ХІХ ст. Спочатку вони були започатковані для випускників військових академій, що й дало право називатися ним «академічними». Громадянські отримували таку честь при отриманні ними звання доктора, бакалавра та магістра.
Розглядаючи історію розвитку нагрудних знаків для випускників, можна виділити такі історичні події:
- 1889 р., введення в ужиток медалей освіти для випускників Імператорських університетів, бакалаврів та магістрів. Саме цей жетон став прообразом сучасних символів.
- 1917 р., часи революції спричинили скасування всіх нагород, включаючи й академічних значків.
- 1940 р., коли в країні почали відкриватися перші ремісничі школи, система заохочення освіти знову повернулася. Значки тих часів мали вигляд ромба покритого емаллю синього кольору та позолоченими бортиками.
- 1952 р. після закінчення ВВВ набуло чинності розпорядження про нагородження випускників навчальних закладів відмітними нагрудними знаками. Вони носилися праворуч піджака нижче військових медалей та орденів.
У 1961 р.країни було запроваджено єдину форму академічних знаків. Наразі такий нагрудний жетон відзнаки отримували всі випускники вищих навчальних закладів одночасно з дипломом.
Особливості кольорового виконання академічних знаків
Жетон для випускників ВНЗ мав форму опуклого ромба із золотистим облямівкою бортиків, на краях якого розташовувалися 3 емалеві білі смуги. У центральній частині жетона знаходився герб країни, нижче за який приписувалося найменування ВНЗ. Академічний значок кріпився до одягу за допомогою гвинта та гайки, мав суворі розміри ширини 26 мм і вертикалі 46 мм.
Цікава різноманітність кольорового фарбування академічних значків для випускників різних ВНЗ:
- для випускників університетів призначався жетон з емалі синього кольору та зображенням по центру державного герба країни;
- після закінчення технічного ВНЗ вручалися знаки, покриті синьою емаллю та зображенням схрещеного молотка та розвідного ключа;
- випускники сільськогосподарського навчального закладу отримували знак з покриттям із зеленої емалі та зображенням пшеничного снопу;
- учням бібліотечних, гуманітарних та педагогічних ВНЗ вручали жетони з синьою емаллю та емблемою розкритої книги;
- після закінчення медичного інституту (університету) підносилися медалі з покриттям червоної емалі та зображенням чаші та обвитої навколо неї змії;
- ті, що відучилися у фармацевтичному або ветеринарному ВНЗ отримували жетони з синьою емаллю та емблемою у вигляді чаші та змії;
- після закінчення ВНЗ культури видавалися значки, вкриті темно-червоною емаллю та зображенням ліри та перехрещеного пера з пензлем.
Вручення знаків випускникам не обов'язкове, але від такої традиції не відступають сучасні інститути та університети. Ініціативи на замовлення академічних жетонів походять від керівництва ВНЗ. Також знаки випускників можуть замовляти й батьківський комітет чи директорат школи.
Де оформити замовлення на виготовлення академічних значків
Компанія Герольдмайстер повністю бере на себе всі клопоти та турботи, пов'язані з виготовленням нагрудних знаків випускників. У нашому штаті працюють професійні дизайнери, які можуть розробити ексклюзивний значок вищої якості відповідно до ваших побажань та вимог ВНЗ. У виробництві ми використовуємо інноваційні, передові технології лиття, фототравлення та емалевого штампування. Також застосовуються методики матування та чорніння.
У результаті високотехнологічного підходу академічний значок, зроблений нами, виглядає солідно та презентабельно, а для школярів — святково та стильно. Але не затягуйте зі зверненням до нас та оформленням замовлення, враховуйте сезонність таких робіт та збільшене навантаження на їх виготовлення у весняний період.