Щоправда, часові обмеження для реалізації пива, слабоалкоголок і міцного алкоголю залишать без зміни.
Наприкінці вересня в соцмережах почали активно обговорювати можливу заборону продажу алкоголю на території Полтавської області. Дописувачі припускали, що оскільки Рада оборони з 1 вересня скоротила час для реалізації алкоголю, то наступним кроком із 1 жовтня стане його повна заборона, повідомляють обласні інтернет-видання.
Роз’яснення з приводу дій обласної влади надав голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
Він пояснив, що з 1 жовтня жодних змін стосовно реалізації алкоголю не планується. Наприкінці березня була запроваджена заборона на продаж будь-якого алкоголю. Протягом місяця зареєстровано 846 правопорушень, що на 53 % менше, ніж у лютому. Надалі Рада області прийняла рішення дозволити продавати слабоалкогольні напої, а згодом — і міцний алкоголь. Поліція зареєструвала зростання кримінальних правопорушень. У квітні на території області зареєстровано 1399 правопорушень, на 40 % збільшення. У травні їх було вже 1820 правопорушень, у червні — 2411, у липні — 2359, у серпні — 2603. У вересні дозволили продавати алкоголь із 12‑ї до 18‑ої. Незважаючи на незначне обмеження, у вересні зареєстровано 1887 порушень, що на 20 % менше, ніж у серпні.
Крім того, слідом за послабленням обмежень на продаж алкоголю, зростають випадки грабежів на вулицях. Так, у серпні зареєстровано 19 таких правопорушень, а після введення обмеження у вересні — лише 6.
Також Дмитро Лунін додав, що в доступі, з 12‑ї до 18‑ї, залишаються і слабоалкоголки, і міцний алкоголь, так як економіка повинна працювати. Обмеження на Полтавщині існують для того, аби люди не засиджувалися в закладах харчування, не пиячили допізна і потім не скоювали злочини.