Якщо держава допоможе – то бізнес усе зможе!
Інновації та інвестиції – ось що потрібно українській економіці для стабільного зростання. На жаль, держава практично не виділяє коштів на інвестиційні програми, більше того, вона не завжди виконує свої зобов’язання і навіть більше – заплющує очі на рейдерські атаки. Український бізнес розвивається всупереч усім негараздам і не втрачає надії на поступове завоювання нових вершин міжнародного визнання.
Саме ці питання обговорювали у Кременчуці під час виїзного засідання правління ICC Ukrainе. У прес-конференції взяли участь президент організації Володимир Щелкунов, керівник регіонального представництва Володимир Матицин, заступник Голови Державного агентства України з інвестицій та інновацій Сергій Москвін та віце-президент ICC Ukrainе Валерій Гіжицький.
— Чому засідання відбулося саме у Кременчуці?
Володимир Щелкунов:
— Кременчук вважають промисловим центром Полтавщини, ми відвідали кілька підприємств і плануємо співпрацювати з цим регіоном. Наразі на Полтавщині є лише одне підприємство, яке має статус члена нашої організації – ТОВ «Вато», котрому сьогодні ми видали Міжнародний сертифікат партнерської надійності. Цей документ є гарантією, доказом іміджу компанії на міжнародному ринку.
— Що Ви можете сказати про кременчуцькі підприємства, які оглянули під час візиту?
Сергій Москвін:
— Ми побували на Крюківському вагонзаводі – це одне з небагатьох підприємств, яке навіть під час кризи збільшувало експорт та виплачувало зарплату своїм працівникам. Але зараз є одна проблема – неповернення ПДВ, держава не виконує своїх зобов’язань. Це основний фактор поганого інвестиційного клімату в Україні.
— Що заважає вітчизняним виробникам більш активно залучати інвестиції та співпрацювати з іноземними партнерами?
Володимир Матицин:
— Дійсно, нестабільність у державі гальмує розвиток підприємств. Наприклад, «Кребо» вже кілька років веде переговори з однією з найпотужніших нафтових компаній світу. Наші іноземні партнери зацікавлені у співпраці, але постійно відкладають це на «потім», бо невпевнені у гарантіях держави. Яскравий приклад того, що в Україні бізнес є незахищеним – це спроба рейдерського захоплення «Кребо», яке сталося минулого року. Тоді нам довелося звертатися до посольств іноземних держав, до Президента та Прем’єра України, але з боку влади ми не відчули підтримки. На жаль, в Україні держава не захищає бізнес, а навпаки – сприяє рейдерським захопленням, залучаючи правоохоронні структури, суди тощо… Хочеться сподіватися, що ситуація зміниться.
— Яким чином допомагає у захисті інтересів бізнесу Міжнародна Торгова Палата?
Володимир Щелкунов:
— Ми підписали договір між українською стороною та Лондонським бюро протидії комерційним злочинам про обмін інформацією та сприяння у справах залучення інвестицій. ICC Ukrainе працює над тим, щоб протистояти злочинам, зокрема корупції в ході інвестування.
— Які зміни відбудуться на Полтавщині для розвитку інновацій та інвестицій?
Володимир Щелкунов:
— Ми пропонуємо відкрити у Полтавській області регіональний інноваційний центр. Державне агентство України з інвестицій та інновацій планує створити такі центри в усіх регіонах. Можливо, на Полтавщині центр з’явиться уже у поточному або в наступному році.
Нові проекти
Керівник регіонального представництва ICC Ukraine в Полтавській області, Почесний громадянин Кременчука Володимир Матицин планує й надалі інвестувати кошти в соціальну сферу.
Кафедральний собор
Кафедральний собор Української православної церкви Московського патріархату хочуть звести у мальовничому та історичному місці Кременчука – поблизу скелі-гранітного реєстру, що в районі річкового вокзалу.
Солоне озеро – унікальне місце
Триватиме облаштування місця відпочинку поблизу Солоного озера. Екологічно чиста зона в цьому регіоні – це 7 га землі та 300 га лісу між озером та р. Псьол.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном