Під горою – фіалковий килимок
У селах Полтавщини на схилах пагорбів уже розквітли п’ятипелюсткові фіалки. Місцеві жителі називають їх краснянськими, пахнуть вони ніжно і хвилююче. Часом здається, що схили наче вкриті густими килимками фіалкового цвіту.
У народі існує легенда про фіалку – квітку кохання. У підгірському селі жили Іван та Марічка. Змалечку товаришували, а коли виросли – закохалися один в одного. Про палке кохання почув злий чарівник, який мешкав у глибокій печері. Він надумав викрасти Марічку. У день весілля закоханих у чорному вихорі наречена зникла. Чимало скель і печер обійшов Іван у пошуках коханої, поки дістався тієї, де жив злий чарівник. Дівчина почула його голос і кинулася бігти темним підземеллям, перед нею відчинялися важкі кам’яні двері. Нарешті закохані впали один одному в обійми. Але злий чарівник не хотів віддавати Марічку Іванові. Між ними зав’язалась жорстока боротьба над глибоким урвищем. Підступним ударом чарівник збив юнака вниз. Марічка одразу ж кинулася за ним у безодню. Впали вони на м’яку пшеницю, що тільки-но починала колоситися. Тіла їхні зникли безслідно, а на тому місці виросла квітка, забарвлена у три кольори: білий, жовтий та синій. Білий колір – знак весілля та єднання двох закоханих, жовтий – знак вічної розлуки, а синій – колір неба, під яким рости фіалці.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном