Полтавський художник — про Воскресіння
Кожного з митців найбільше хвилюють і захоплюють якісь образи, що стають провідними в тематиці творчості. Картини відомого полтавського митця, члена Національної спілки художників України Олексія Ямбиха особливі тим, що здебільшого присвячені релігійній тематиці або філософським роздумам на теми швидкоплинності часу, людського життя, і разом з тим — вічності. Що, власне, дуже близьке.
Ряд робіт Олексія Ямбиха тематично співзвучні таким великим християнським святам, як Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа і Вознесіння Його на небо.
У монументальних роботах Олексія Ямбиха переважають світлі відтінки, зображення ми бачимо здебільшого ніби крізь легкий туман — «павутину Всесвіту».
— Малюючи картини на релігійну тематику, я намагаюся зображати те, чого насправді не можна побачити, але конче необхідно знати, — говорить автор. — Отже, й обрав таку техніку...
Техніка, справді, надзвичайно цікава. Та ще цікавіший зміст...
Ось картина, яка має назву «Врата» (мається на увазі вхід в алтар, де зберігається Святая Святих у храмах), ось Богородиця з дитям, а ось Сам Ісус Христос возноситься на Небо...
— Я часто читаю Біблію, — говорить Олексій Іванович, — і знайшов там слова: «Царство, яке ділиться супроти себе, не встоїть, і дім, який ділиться супроти себе, впаде»... От і намалював триптих, який ви бачите: «Україна: Схід — Захід». Думаю, можна не пояснювати, що я мав на увазі... А хрестик угорі поставив, щоб видно було, що ідея єднання іде від релігії.
Художник прийшов до висновку, що знання, які дав нам Ісус Христос, є для нас головним скарбом, бо народ, який не прагне набувати знань, за словами пророка Осії, загине... Такі істини митець і намагається донести до співвітчизників мистецькими засобами.
Окрім картин на релігійну тематику, в Олексія Ямбиха є полотна філософського змісту, наприклад, картина «Все йде, все минає...». Але й такі твори, перш за все, нагадують нам про Вічність...
Звичайно, оглянути картини художника на християнську, православну тематику — не те саме, що побувати у храмі, але спілкування з таким мистецтвом також наближає нас до Вічності.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном