Вхід | Реєстрація

Щоб старість не була одинокою

Щоб старість не була одинокою
Діти живуть в іншому місті і рідко навідуються, а справлятися одному з кожним роком стає дедалі важче? Не варто надіятися лише на себе, адже держава пропонує свої послуги. Кожен одинокий непрацездатний житель Кобеляцького району може звернутися за підтримкою до відділення соціальної допомоги вдома. На сьогодні у відділенні соціальної допомоги по обслуговуванню одиноких непрацездатних громадян вдома працюють 90 соціальних робітників, які відвідують 772 особи у нашому районі. Відділення приймає на обслуговування одиноких непрацездатних громадян (пенсіонерів), в тому числі одинокі (бездітні) подружні пари та інвалідів І і II груп незалежно від віку, які частково або значно втратили здатність до самообслуговування і за висновками медичного закладу потребують соціально-побутового обслуговування та догляду в домашніх умовах. В окремих випадках відділення приймає на обслуговування непрацездатних громадян, які мають працездатних дітей або родичів, які відповідно до чинного законодавства зобов'язані їх утримувати, але проживають в іншому населеному пункті або окремо, і за станом здоров'я або через територіальну віддаленість не можуть надавати допомогу батькам, знаходяться у відрядженні, на лікуванні тощо. У таких випадках непрацездатні громадяни, які отримують пенсію в мінімальних розмірах, обслуговуються безоплатно, а ті з них, які отримують пенсію у розмірі більшому від мінімального, вносять плату в розмірі 5 відсотків від одержуваної пенсії. Відділення соціальної допомоги надає ряд послуг. Зокрема, соціальні робітники відвідують вдома не менше 2 разів на тиждень; прибирають приміщення; у разі потреби викликають лікаря на домівку та супроводжують його в поліклініку. Також соцробітники купують та доставляють продовольчі і промислові товари, медикаменти за рахунок клієнта, допомагають оформляти документи на отримання субсидій з оплати житлово‑комунальних послуг, допомагають у приготуванні їжі. У обов’язки соціального працівника входить допомога в обробітку присадибних ділянок, але не більше 0,03 га на одного пристарілого та ін. Якщо хтось із читачів зацікавився і бажає стати клієнтом відділення — зателефонуйте за номером: 3-30-82 і дізнайтесь про необхідні документи для взяття на обслуговування та можливі протипоказання для прийняття, пов’язані зі станом здоров’я. Відділення соціальної допомоги по обслуговуванню одиноких непрацездатних громадян вдома є підрозділом територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та малозабезпечених громадян. У даному територіальному центрі є й цілий ряд інших послуг, якими можуть скористуватися пенсіонери.

Автор: В. о. завідувача соціальної допомоги вдома Таміла Коцька, www.exo.in.ua

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
9 жовтня 2009, 11:19 | Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном
Завантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації