У такий спосіб місцеві жителі вшанують пам’ять земляків, які загинули у війні з російськими окупантами.
Наприкінці квітня в Кобеляцькій міській раді відбулося чергове засідання виконавчого комітету. Члени виконкому одноголосно підтримали надання дозволу на встановлення меморіальних дощок на фасаді Світлогірського ліцею на честь загиблих учасників бойових дій Ігоря Маліночки, Сергія Кондика та Олексія Ягольника.
Сергій Кондик загинув 11 грудня минулого року під час боїв за селище Невське Сватівського району, що на Луганщині.
Наш земляк народився 28 жовтня 1991 року в селі Світлогірське. Після завершення місцевої школи навчався в Політехнічному коледжі Кременчуцького національного університету.
У 2011 році розпочав свою трудову діяльність на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті як слюсар з ремонту устаткування котельних теплосилового цеху. З 14 жовтня 2011 року по 24 грудня 2012-го проходив службу в лавах Збройних Сил України.
Після військової служби повернувся на роботу як слюсар-ремонтник у механічну службу цеху шламового господарства збагачувальної фабрики. У 2020 році був підвищений до посади змінного виробничого майстра ЦШГ ЗФ. У 2013-му одружився, а в наступному році став батьком донечки Іринки. З серпня 2014-го по 2015 рік брав участь у антитерористичній операції на сході України. 9 серпня минулого року був мобілізований до ЗСУ.
7 лютого перестало битися серце світлогірця Олексія Ягольника. Головний сержант загинув під час несення бойового чергування в районі Бахмута, на Донеччині.
Житель Кобеляцької громади народився 25 жовтня 1976 року. Проживав у селі Світлогірське. Навчався в місцевій школі, а по її завершенню — у Полтавському сільськогосподарському інституті. Працював на місцевому цегельному заводі й пилорамі.
З 2015 по 2016 роки був призваний по мобілізації Кобеляцьким райвійськкоматом, учасник бойових дій. У 2017-2018-му проходив військову службу в ЗСУ за контрактом. У 2019 році Олексій Ягольник підписав черговий контракт. У військовослужбовця залишилась дружина, двоє синів і донька.
До речі, під час зібрання члени виконкому визначили середню вартість ритуальних послуг для відшкодування витрат на поховання померли (загиблих) учасників бойових дій. Відповідно до розрахунку, сума відшкодування складає 8 547 гривень.
Ігор Маліночка народився 23 березня 1981 року і в селі Брачківка. Після завершення навчання у Світлогірській загальноосвітній школі був призваний до Збройних Сил України. Із 2000-го по 2002 рік служив у Національній гвардії. За час служби Ігоря батькам надійшла подяка від тодішнього президента України Леоніда Кучми. Повернувшись із армії, Ігор одружився, і в молодої сім’ї народився син. Згодом родина виїхала в Дніпро. Ігор працював будівельником, електриком. У 2022-му знову був призваний до лав ЗСУ. 6 вересня минулого року Герой України загинув на Донеччині. Похований на Дніпропетровщині.
Як розповіла староста Світлогірського округу Наталія Жук, кошти на виготовлення меморіальних дошок мають виділити з бюджету міської ради.
— Та ми поспілкувалися з мешканцями Світлогірського і вирішили, що оголосимо збір серед місцевих жителів, аби не обтяжувати бюджет громади, з якого постійно фінансуються програми підтримки військовослужбовців, — повідомила Наталія Жук.