Християни вірять, що після гріхопадіння Адама душі всіх людей були позбавлені можливості увійти до раю, а тому після смерті всі потрапляли в пекло. Але Богочоловік Христос, померши і воскреснувши, спокутував гріхи людства і тим самим відкрив людям дорогу до Царства Небесного. Таким чином Христос переміг смертю смерть.
Свято Воскресіння Христового називається Паскою на знак спадкоємності з колишнім старозавітним святом позбавлення Ізраїлю від єгипетського рабства. В еру Нового Завіту назва Паска (буквально - "перехід") отримало особливий сенс і стало позначати перехід від смерті до життя, від землі до неба, від тлінного і пекельного - до благої вічності.
Традиційне богослужіння з вечора до ранкової зорі пройшло й в невеликому селі Гиряві Ісківці, що на Полтавщині в Лохвицькому районі. Де за покликання долі та на радість свято - Троїцькій християнській релігійній громаді правив службу молодий та шанований отець В'ячеслав.
І хоча служіння громаді в ім'я господа нашого Ісуса Христа отець В'ячеслав розпочав порівняно недавно, його добра слава розлетілась по всі окрузі, поширилась серед християн, та з кожним роком притягує до себе нових парафіян.
Навіть з районного центру та ближніх сіл де є свої церкви, віруючі їдуть до отця В'ячеслава щоб разом вклонитися нашому спасителю Ісусу Христу.
Саме свято Воскресіння Христового відзначається православною церквою протягом тижня - цей період називається Світлої седмицею. У цілому ж днями пасхального торжества вважаються 40 днів - до свята Вознесіння. У цей радісний сорокаденний період віруючі продовжують замість звичайного привітання говорити "Христос воскрес!" і відповідати "Воістину воскрес!"
Так прославляймо і ми господа нашого Ісуса Хреста, та будьмо покірними учениками.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!