У минулий четвер в Україні було зафіксовано землетрус магнітудою 3,7 бала (за шкалою Ріхтера). Він знову стався неподалік Полтави. Це вже третій землетрус у регіоні від початку року.
Журналісти дізнавалися в Головному центрі спеціального контролю, чому на Полтавщині почастішали землетруси та чи варто мешканцям подбати про власну безпеку.
Як розповів Ігор Корнієнко, заступник керівника Головного центру спеціального контролю, основними сейсмічними зонами є: Прикарпаття, Закарпаття, Тернопільська, Чернівецька, південно-західна частина Одеської області, Дніпропетровська область. А останнім часом усе частіше почали реєструвати сигнали з Полтавської області.
Із його слів, у середньому за рік біля 10 землетрусів реєструється на території України. Більшість із них людьми не відчувається, тобто вони реєструються сейсмічними датчиками, а поріг чутливості менший за поріг відчуття людини. Безпосередньо в Полтавській області від 2015 року було зареєстровано біля 10 землетрусів. Найсильніший був 2015 року. Його осередок розташовувався на кордоні Полтавської та Сумської областей. Поштовхи тоді відчувалися у майже 13 населених пунктах обох областей. Цього року це вже третій землетрус на території Полтавської області. До цього вони були в січні, травні і безпосередньо 8 червня. Цей землетрус стався на глибині 10 кілометрів, він охоплював, за нашими розрахунками, невелику частину території, яка розташована на відстані 20 кілометрів від Полтави.
Ігор Корнієнко повідомив, що землетруси відбуваються внаслідок руху тектонічних плит, а Полтавщина лежить на стику Українського кристалічного щита та Дніпровсько-Донецької впадини, тому землетруси на цій території були раніше, є і, на жаль, будуть у майбутньому.