Гарвардський університет вручив уже 28‑й раз «Шнобелівську премію». Диплом, статуетку та по 10 трильйонів доларів (щоправда, зімбабвійських) отримають лауреати цієї псевдонаукової премії.
Так, премія з медицини дісталася Девіду Уортінгеру та Марку Мітчеллу з університету Мічігану. Вони запропонували позбавлятися каменів у нирках, катаючись на американських гірках.
За їхніми спостереженнями, це допомагає 70% пацієнтів. Причому, якщо сидіти в останньому вагоні поїзда, то шанси значно збільшуються, ніж коли їхати в головному вагоні (64 відсотки проти 16‑ти).
У галузі економіки «шнобелівку» присуджено канадським дослідникам, які переконані в ефективності використання ляльок вуду проти несправедливих керівників.
Дослідники стверджують, що для начальства такі сеанси нешкідливі, а ось їхнім підлеглим вони приносять полегшення та почуття, що справедливість відновлено.
«Шнобеля» у сфері здорового харчування вручили Джеймсу Коулу із британського університету Брайтона. Він довів, що не варто їсти м’ясо людей, оскільки це погано позначається на фізичному стані людини.
Були відзначені й інші безглузді, дивовижні та кумедні дослідження. Номінантами «шнобелівки» також стали дослідники, які довели, що людська слина краще відомих хімічних засобів відчищає забруднені позолочені статуї XVI століття; і що людина може визначити на смак вино, де побувала муха.
Як сумнівні самі дослідження, відзначені цією премією, то і нагорода теж дуже символічна. Долар Зімбабве був вилучений з обігу ще в 2009 році, тож купюра в 10 трильйонів може становити інтерес лише для нумізматів, та й у них вона коштує «копійки».