Мовна концепція на Полтавщині потребує реалізації
Виявом національної ідентичності кожного народу є мова. Всюди, особливо у Російській Федерації, політика з її підтримки посідає чільне місце серед найважливіших завдань влади.
Потужним та дієвим засобом підтримки мови на державному рівні є Концепція державної мовної політики, розроблена відповідно до Конституції та законів України. Цей важливий документ затверджено Указом третього Президента України «Про концепцію державної мовної політики». Вона покликана подолати викривлення національного мовно-культурного та мовно-інформаційного просторів і сприяти розвитку державної української мови та мов національних меншин.
Голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко доручив Головному управлінню інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації розробити план реалізації Концепції мовної політики в області.
«На виконання протокольного рішення КМУ № 161 від 15.02. 2010 року, Головне управління внесло голові облдержадміністрації свої пропозиції з поліпшення мовної ситуації на Полтавщині», — повідомив депутат обласної Ради, очільник цього підрозділу Олег Пустовгар. «Варто продовжити випуск соціально значущої літератури українською мовою та проведення виставок „Українцям — українську книгу“, спільно з ОДТРК „Лтава“ перевести застарілі записи фонотеки обласного радіо на сучасні носії цифрового формату і надалі фінансово підтримувати газету „Світ молоді“ та журнал „Діє-Слово. Літературна криничка для дітей та юнацтва“, популяризувати всеукраїнські дитячі журнали „Малятко“, „Барвінок“, „Однокласник“, „Соняшник“ та ін.», — вважає депутат.
У Головному управлінні інформаційної та внутрішньої політики переконані: існує потреба адресної фінансової підтримки з обласного бюджету альманаху обласної організації Національної Спілки письменників України «Літературна Полтавщина». Також потрібно вести постійний моніторинг телерадіокомпаній Полтавщини щодо виконання ст.10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», включити Державний телеканал «Культура» в усі кабельні мережі області й розміщувати зовнішню рекламу державною мовою. На думку Олега Пустовгара, власники об’єктів торгівлі та сфери послуг повинні взяти зобов’язання приводити цінники, вивіски, зовнішню рекламу тощо у відповідність до ст.10 Конституції України та державної Концепції мовної політики. Розвиток комп’ютерного забезпечення українською мовою з відповідним фінансуванням теж є важливим напрямом утвердження національної ідентичності.
Для покращення мовної ситуації у радіопросторі необхідно започаткувати практику проведення семінарів для ведучих і дикторів приватних FM-радіостанцій з вивчення української мови. А ще, вважають фахівці управління, спільно з Полтавською філією концерну РРТ слід впроваджувати в області цифрове телерадіомовлення. Тоді мешканці навіть найвіддаленіших куточків Полтавської області матимуть змогу отримати доступ до ефіру державних україномовних телерадіоорганізацій.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном