Після повномасштабного вторгнення рф в Україну на Полтавщині зросла кількість пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями. Насамперед це пов’язано з хронічним стресом.
Про це на брифінгу в медіацентрі Полтавщини повідомив директор Полтавського обласного клінічного медичного кардіоваскулярного центру Костянтин Вакуленко.
– Кількість пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, однозначно, збільшилася. І цьому є пояснення. Насамперед основною причиною є хронічний стрес, в якому перебувають люди. Також збільшилася кількість населення в області за рахунок вимушено переміщених осіб. Вік серцевих захворювань зараз змінився: помолодшала гіпертонія. Нині гіпертоніки – це люди віком від 25-30 років. І це також наслідок хронічного стресу та втоми, – розповів Костянтин Вакуленко.
Відповідно до сформованої спроможної мережі медичних закладів області Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр визначений як надкластерний. Медзаклад має договори з НСЗУ за кількома пакетами.
За останні три роки кількість пролікованих хворих у центрі зросла. Лише за пів року 2023-го проліковано 2221 людину. Серед нових методів, які впроваджуються, лікарі проводять і реабілітацію, адже вона дуже актуальна на сьогодні в Україні. Зокрема, впроваджуються ефективні методики кардіореспіраторної та нейрореабілітації на всіх етапах відновлення.
Директор обласного кардіоцентру зазначив, що за показником проведених інтервенційних втручань при гострому інфаркті міокарда Полтавщина постійно займає лідерські позиції. У 2022-му область посіла перше місце за цим показником.
Костянтин Вакуленко також зауважив, що всі хворі з гострим коронарним синдромом та гострим інфарктом міокарда мають лікуватись у закладі з можливістю проведення ургентної або відтермінованої реваскуляризації.
Крім того, в Полтавському обласному клінічному медичному кардіоваскулярному центрі активно впроваджують телемедицину – дистанційну діагностику.