Ще якихось нещасних два роки тому в свідомості сотень тисяч, якщо не мільйонів українців жив укорінений стереотип про так звані "братні народи". Як правило "братами" називали білорусів і росіян. Чомусь про казахів, вірмен чи таджиків у такому контексті згадували значно рідше. Тобто певний расизм причаївся навіть в такому радянському міфі.
І навіть величезні зусилля істориків, письменників та інших інтелектуалів були марними в боротьбі із розвінчуванням цього не такого вже й древнього міфу.
Та події, які розпочалися із зловісного для кожного українця дня - 24 лютого 2022 року блискавично зруйнували стереотип, який здавалось би назавжди був вживлений у свідомість величезної кількості людей.
Як виявилось ні білоруси, ні тим більше, росіяни не є тими міфічними "братніми народами" для українців. Навпаки, вони зараз виступають в ролі запеклих ворогів.
І хоча Білорусь, як держава офіційно не бере участі і російсько-українській війні, але її представники навіть не збираються приховувати своєї прихильності до країни-агресора.
І, якщо в цьому світі, на цій планеті ще й залишилися "братні народи", то це надзвичайно агресивні "брати", які потребують і, фактично перебувають в ізоляції.
Достатньо поцікавитися матеріалами на тему "новини білорусі", що регулярно з'являються на віртуальних шпальтах інтернет-платформи Укрінформ, щоб впевнитися в правдивості даної тези.
Хоча звичайно Укрінформ надає інформації набагато більше аніж просто новини військової хроніки.
Дуже цікавими є рубрики:
- Фактчеки;
- Крим;
- Діаспора.
Чимало уваги приділено і висвітленню подій у світі спорту та культури.
Два "братніх" виродки
У вересні 2023 року з'явилося повідомлення про те, що Європарламент визнав режим самопроголошеного президента Олександра Лукашенка причетним до російських злочинів в Україні.
Та й інші факти, які постійно наводить Укрінформ красномовно свідчать про єдність виключно двох "братів" у агресії проти української держава та народу.
Зокрема в тій же Білорусі військові навчання почалися одночасно із початком безпосередньої підготовки російської армії до вторгнення в Україну. І не закінчуються й до сьогоднішнього дня.
Окрім того саме Білорусь надала свою територію для базування військ, котрі взяли безпосередню участь в збройній агресії проти України.
А днями партизани із кримського руху опору АТЕШ повідомили про те, що на тимчасово окупованому півострові розміщена білоруська станція радіоелектронної боротьби, що й черговим підтвердженням участі Білорусі у війні.
Про це «АТЕШ» повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.
«Після того, як ми виявили цю станцію й оприлюднили її розташування, рашисти залишили її на тому ж місці», – йдеться у повідомленні.
Тому неможливо називати "братнім" навіть білоруський народ, який назавжди заплямував себе причетністю до найстрашнішого злочину 21 століття.