Працівники Полтавського рибоохоронного патруля виявили підводних мисливців на Кам’янському водосховищі.
Субота, 30 вересня, стала останнім днем дії заборони на вилов раків. Та не дивлячись на вимоги законодавства, патрульні зафіксували браконьєрів, які незаконно виловлювали ракоподібних у акваторії Кам’янського водосховища, на території регіонально-ландшафтного парку «Нижньоворсклянський». Кримінальна подія сталася поряд із селом Придніпрянське Кобеляцької громади.
Двоє порушників, які займалися підводним полюванням, упіймали 801 рака. Загальна вага тварин склала близько 20 кілограмів. За підрахунками державних інспекторів, збитки склали 1 257 441 гривню.
Представники рибоохоронного патруля склали протоколи про адміністративне правопорушення за частиною 4 статті 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства — рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову).
Рибінспектори викликали на місце події кобеляцьких правоохоронців та спільно задокументували грубе порушення Правил рибальства, із ознаками кримінального проступку.
Дані внесено до ЄРДР для притягнення порушників до кримінальної відповідальності за статтею 249 ККУ (незаконне зайняття рибним промислом).
30 раків у одні руки
Із 1 жовтня в Полтавській області знято заборону на вилов раків.
Нагадаємо, що період другої линьки раків тривав:
- у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах — із 15 серпня по 30 вересня (включно),
- у Дніпровсько-Бузькій гирловій системі — із 10 серпня по 20 вересня (включно).
Із 1 жовтня рибалкам дозволили ловити безхребетних із дотриманням Правил любительського і спортивного рибальства.
Згідно Правил, один рибалка за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 — на водоймах, де впроваджене платне рибальство, раколовкою конструкції «хапка» з діаметром не більше 70 сантиметрів, кроком вічка не більше 22 міліметрів, не більше однієї одиниці на одного рибалку. Мінімальний розмір упійманого рака має становити не меншим 10 сантиметрів.
При цьому ручне збирання раків у темний час доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування — заборонено.
У Полтавському рибоохоронному патрулі нагадали, що за незаконне добування раків передбачено покарання від адмінштрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного рака становить 3 332 гривні.