Починаючи з 6 квітня у Полтаві гостювали театрали з Дніпропетровська, Кривого Рогу, Чернігова і навіть Москви. Усі вони демонстрували вистави, створені за мотивами творів нашого великого земляка
За час фестивалю шанувальники театрального мистецтва відвідали постановки «Ніч перед Різдвом», «Панночка», «Маруся Чурай», «Лесина пісня», «Шинель».
Завершився фестиваль виставою на 2 дії «Миргород» Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка. За основу постановки наші сусіди взяли твір 1834 року «Повесть о том, как поссорился Иван Иванович с Иваном Никифоровичем» з циклу «Миргород». Цей твір розповідає про двох друзів, які посварилися через дещицю і вже не змогли помиритися.
Обіцяли глядачам сюрреалістичну містерію під художнім керівництвом головного режисера театру Миколи Карасьова. З перших хвилин дійства стало зрозуміло, що вистава виконана в сучасній обробці. Я особисто до подібних експериментів над класичними творами ставлюся з осторогою. Але гейша та хлопець у камуфляжі на вулицях старого Миргорода інтригували однією своєю присутністю та концептуальним впливом на розвиток подій твору.
Варто відзначити талановиту гру акторів, динамічність розвитку подій, вдало підібрані костюми, ефектне оформлення сцени, які разом створювали казкову ілюзію участі глядачів у ході дійства. Колектив чернігівського театру порадував глядачів своєю блискучою грою, а директор театру Сергій Линник запросив полтавських колег у гості на осінній театральний фестиваль.
Тож Гоголь попрощався з полтавцями до наступного року, а ведучі висловили надію, що шоста зустріч з Миколою Васильовичем вже відбудеться в стінах його рідного відремонтованого полтавського театру.