Відтепер у всіх 60 громадах Полтавщини впроваджено сервіс електронних петицій. Це означає, що жителі громад можуть подати петицію до місцевої влади онлайн та привернути увагу до конкретного питання.
– Громадяни можуть звернутися до органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний вебсайт органу, якому вона адресована, або вебсайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції. На території області 25 громад використовують платформу електронної демократії «E-dem» та 35 – офіційний сайт громади, – розповів заступник начальника Полтавської ОВА Ігор Панченко.
Платформою «E-dem» користуються такі громади області: Лубенська, Горішньоплавнівська, Миргородська, Хорольська, Пирятинська, Решетилівська, Глобинська, Зіньківська, Кобеляцька, Лохвицька, Гребінківська, Градизька, Терешківська, Заводська, Мачухівська, Сенчанська, Гоголівська, Білоцерківська, Лютенська, Омельницька, Коломацька, Ромоданівська, Петрівсько-Роменська, Драбинівська, Сергіївська.
Для створення петиції через «E-dem» потрібно зареєструватися згідно з інструкцією за посиланням: https://e-dem.ua/users/sign_in.
– У 2023 на Полтавщині подано 36 е-петицій. Через сайти громад подано 12 петицій, через платформу «E-dem» – 24. Серед питань, за якими громадяни подають електронні петиції, такі: перейменування вулиць, створення пам’ятних знаків, зміна цін на комунальні послуги, благоустрій громади, – розповів Ігор Панченко.
За його словами, е-демократія – це ефективні інструменти комунікації громадян із владою та залучення людей до державотворення.
– Полтавщина серед лідерів запровадження інструментів е-демократія. 100% громад запровадили сервіс е-звернень та е-петиицій. Також 98% громад запровадили електронні консультації. Наразі цей сервіс недоступний лише у Горішньоплавнівській громаді, – додав Ігор Панченко.
Проєкт реалізують завдяки співпраці громад та Полтавської ОВА з платформою «E-dem» за підтримки Програми EGAP.