Вхід | Реєстрація

Користуйтеся газом безпечно!

Користуйтеся газом безпечно!

З настанням холодів та початком опалювального сезону, як правило, частішають випадки отруєння чадним газом.

Це трапляється через порушення користувачами умов безпечної експлуатації газових приладів, несправні димоходи та вентиляційні канали, порушення тяги в них, а також використання газової плити для обігріву.

Чим небезпечний чадний газ

Чадний газ утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню і швидко накопичується в приміщенні, де немає достатнього доступу свіжого повітря.
Цей газ не має ні кольору, ні запаху, а визначити його вміст у повітрі без спеціальних приладів просто неможливо.

Монооксид вуглецю (СО) — дуже небезпечна токсична сполука, яка може призвести навіть до летального результату. Так, при концентрації чадного газу в повітрі 0,32 % відзначається порушення рухових функцій та непритомність. Якщо концентрація сягає 1,2 % — смерть може настати за кілька хвилин.

Як вберегтися від отруєння чадним газом?

Достатньо дотримуватися правил безпечного користування газом:

  • обов’язково перед початком опалювального сезону організовуйте перевірку технічного стану газових мереж та приладів, димо-вентиляційних каналів свого домоволодіння, звернувшись до спеціалізованих організацій, що мають дозвіл на надання відповідних послуг;
  • не користуйтеся газовою плитою для обігріву;
  • при користуванні газовими приладами забезпечуйте доступ свіжого повітря: відчиняйте вікно чи кватирку;
  • не використовуйте електровитяжку в приміщеннях, де працюють димохідні газові прилади;
  • не користуйтеся несправними газовими плитами, колонками та котлами;
  • не переміщуйте, не встановлюйте, не замінюйте та не ремонтуйте газові прилади самостійно;
  • не дозволяйте користуватися газом малолітнім дітям та особам, які не контролюють свої дії.

Не допускайте зворотної тяги

Супутниця осені — дощова та вітряна погода — часто стає причиною порушення тяги в димоходах та вентиляційних каналах. Низький рівень атмосферного тиску, високий рівень вологості і пориви сильного вітру можуть створити навіть зворотну тягу. А це загрожує накопиченням чадного газу в приміщенні.

Як перевірити наявність тяги?

Щоразу перед вмиканням газових приладів, підключених до димоходу, перевіряйте тягу. Робити це слід, підносячи тонкий аркуш паперу до оглядового вікна: чим сильніше папір притягається, тим краще тяга. Якщо смужка залишається нерухомою — тяга відсутня, відхиляється від газового приладу в приміщення — тяга зворотна.

Відкритий вогонь (запалений сірник, запальничку тощо) використовувати при цьому не можна.

Якщо тяга погана, відсутня або зворотна, користуватися газовими приладами з відводом продуктів згорання в димоходи категорично заборонено.

Що робити та куди звертатися, якщо відчули запах газу?

Якщо відчули запах газу: закрийте крани на газових приладах і газопроводі, відчиніть вікна і двері, не запалюйте вогонь, не вмикайте і не вимикайте електроосвітлення і електроапаратуру, залиште загазоване приміщення та зателефонуйте в аварійну газову службу за номером «104».


Автор: Прес-служба АТ «Полтавагаз»

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
5 листопада 2023, 15:14 | Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації