Вхід | Реєстрація

Білики й Нові Санжари отримають статус «селище»

Білики й Нові Санжари отримають статус «селище»

Відповідні зміни відбудуться в січні наступного року.

За інформацією юридичного департаменту Полтавської обласної військової адміністрації, 26 жовтня цього року в газеті «Голос України» був офіційно опублікований Закон України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України». Нормативно-правовий акт набирає чинності через три місяці з дня його оприлюднення.

Згідно із Законом, в Україні не буде поняття «селище міського типу», оскільки:

  • населені пункти з компактною забудовою і чисельністю населення понад 10 000 жителів відноситимуться до категорії міст,
  • населені пункти з переважно садибною забудовою і чисельністю населення понад 5 000 жителів — до категорії селищ,
  • населені пункті із садибною забудовою і загальною чисельність населення менше 5 000 жителів — до категорії сіл.

При цьому населені пункти, які до дня набрання чинності Законом відносяться до категорії міст, зберігають цей статус, незалежно від кількості жителів та забудови. А населені пункти, які до дня набрання чинності цим Законом були віднесені до категорії селищ міського типу, з дня набрання чинності цим Законом відносяться до категорії селищ.

Закон набере чинності 26 січня наступного року. Тобто, Білики і Нові Санжари змінять статус із селища міського типу на селище.

До речі, Білики отримали статус смт у 1957 році. А Новим Санжарам цей статус присвоєний  постановою ВУЦВК і РНК УСРР  від 1 липня 1925 року «Про встановлення точного списку містам і містечкам касованої Полтавщини».


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
30 листопада 2023, 14:30 | Нові Cанжари | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації