Як повідомила прес-служба «Полтавастандартметрології», у 52-х випадках виявлені ті чи інші порушення вимог чинного законодавства, що становить 75% від загальної кількості.
Наприклад, у ТОВ «Еко» (м. Полтава) було перевірено три партії продукції. В результаті зовнішнього огляду, зважування, органолептичної оцінки, фізико — хімічних та мікробіологічних випробувань встановлено, що:
— партія фаршу асорті охолодженого вагового взагалі не мала маркування, яке характеризує продукцію;
— партії ковбасок домашніх та крил курячих охолоджених, фасованих в піддони полістирольні, не відповідали вимогам за маркуванням споживчого пакування, а саме: маркування не чітке та не зручне для сприйняття, відсутні дані про термічний стан, країну-виробника, номер партії, енергетичну цінність (калорійність), наявність чи відсутність генетично-модифікованих організмів.
Крім того, на підприємстві не вівся контроль згаданої продукції за показниками якості та безпеки; не контролювали мікробіологічні показники у воді, змиви з технологічного обладнання, інвентар, виробничої тари, санітарного одягу, рук робітників, не було приладу для контролю температури в товщі напівфабрикатів, нормативних документів на сировину, переліку засобів вимірювальної техніки, які підлягають повірці.
За результатами перевірки підприємству видано приписи: про усунення виявлених порушень та про заборону реалізації 3-х партій і 3-х видів продукції. Також
складено протокол про адміністративні правопорушення та винесено постанову про накладення адміністративного стягнення в розмірі 170 грн.
При перевірці ФО-П Козуба Ю. Г. (м. Полтава) в результаті зовнішнього огляду, зважування встановлено, що:
— партії крупи гречаної ядриці, що швидко розварюється, першого ґатунку та крупи манної марки М в пакетах з полімерної плівки не відповідали вимогам Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» за маркуванням споживчої тари (на споживчій тарі відсутня інформація щодо наявності та відсутності ГМО).
— партії борошна пшеничного вищого сорту в пакетах масою нетто 2кг. та 1кг. не відповідали вимогам Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» за маркуванням споживчої тари (на упаковці не зазначено адресу потужностей виробництва та умови зберігання).
Крім того, на підприємстві: не виконувались вимоги нормативних документів щодо контролю крупи манної та крупи гречаної за органолептичними, фізико — хімічними показниками та показниками безпеки.
За результатами перевірки підприємству видано приписи: про усунення порушень та про заборону реалізації борошна пшеничного вищого сорту в пакетах з вологостійкого паперу масою нетто 2кг та 1кг, застосовано штрафні санкції в сумі 314 грн.
При перевірці ФО-П Артеменко Р. С. (м. Полтава) в результаті зовнішнього огляду, органолептичної оцінки, зважування, фізико-хімічних, мікробіологічних випробувань встановлено, що:
— партія тортів бісквітних «Роза» не мала маркування, що характеризує продукцію, а на транспортному маркуванні, з поміж іншого, не вірно зазначені: строк придатності (потрібно 5 діб, фактично 30 діб), умови зберігання: за нормативним документом температурний режим повинен бути в межах 6±20С, фактично — 18±30С.
— партію тістечок листкових «Рулет маковий» вагових теж збиралися реалізувати торгівельним закладам без маркування, що характеризує продукцію, а на транспортному маркуванні строк придатності замість передбачених нормативним документом 30-и діб, зазначено — 90 діб. Не повністю вказано назву тістечок та їх склад.
Ті ж проблеми спіткали й партію тістечок листкових «Міні слойка» цього ж виробника (маркування, що характеризує продукцію, відсутнє, на транспортному — не вірно зазначено назву тістечок та їх склад ).
Крім того, на підприємстві не проводився контроль вищезгаданої продукції за показниками безпеки та за мікробіологічними показниками, не вівся контроль готової продукції; на момент перевірки, рецептури не були затверджені в установленому порядку, не було нормативної документації на продукцію та сировину, технологічних інструкцій. Перелік засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації і підлягають повірці у 2010-ому році, не складено. Підприємство не забезпечене приладом для контролю температурно-вологісного режиму в складських приміщеннях.
За результатами перевірки видано приписи: про усунення порушень та про заборону реалізації 3-х видів продукції, застосовано штрафні санкції в сумі 1,790 тис. грн.
Всього, за результатами перевірок, проведених у першому кварталі 2010 року, підприємствам видано 52 приписи про усунення порушень, заборонено реалізацію 26-и нестандартних партій продукції та видано 26 приписів про заборону реалізації всієї продукції, складено 30 протоколів про адміністративні правопорушення та видано 14 постанов про накладення штрафних санкцій.
Загалом, як повідомила прес-служба ДП «Полтавастандартметрологія», застосовано адміністративні санкції на суму 4,146 тис. грн.. На керівників підприємств-порушників накладено штрафів на загальну суму 7,263 тис. грн., стягнуто і надійшло до державного бюджету близько 8 тис. грн.