Вхід | Реєстрація

Із діабетом мобілізують, із сифілісом — ні

Із діабетом мобілізують, із сифілісом — ні

Зараз чимало ЗМІ або людей, які називають себе блогерами, будучи по своїй суті звичайними пройдисвітами-заробітчанами, почали спекулювати на темі мобілізації. Зокрема, на такому нюансі, як непридатність до служби в армії через незадовільний стан здоров’я.

На платформі Ютуб зараз масово тиражують відео, у яких нібито юристи дають нібито поради і відкривають нібито секрети з приводу того, кого ж можуть мобілізувати, а хто звільнений від виконання військового обов’язку через стан здоров’я. А в електронних ЗМІ друкують списки хвороб, з якими громадян не мобілізують.

Передивившись чисельні відео і прочитавши десятки публікацій, автор цієї статті прийшов до висновку, що в 90 відсотках випадків українців просто дурять, подаючи або спотворену і перекручену, або й зовсім недостовірну інформацію. Зокрема, зараз часто пишуть, що мобілізації не підлягають чоловіки, які мають таку хворобу, як цукровий діабет. Але ж це — неправда.

Давайте зараз спробуємо прояснити деякі моменти.

Отже, почнемо із головного — із законодавства. В Україні всі питання мобілізації вирішуються на основі Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію» № 3543‑XII. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543–12#Text). Цей, уже відносно «старий», закон прийнятий ще в 1993 році і підписаний Президентом Кравчуком.

У цьому законі є стаття 23 «Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації». Щодо відстрочки від мобілізації за станом здоров’я там написано:

«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:…

  • …визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово‑лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово‑лікарської комісії);…
  • …Особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в абзацах четвертому — дванадцятому частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання».

Також потрібно чітко усвідомлювати, що військовозобов’язані, які мають проблеми зі здоров’ям, у період дії воєнного стану поділяються на дві категорії:

  • обмежено придатні — можуть бути призвані за потреби з обмеженням переліку місць та спеціальностей, за якими проходитимуть військову службу;
  • непридатні до військової служби — знімаються з військового обліку.

Обмежено придатні — практично всі

А для того, щоб знати, чи відноситесь ви до категорії «обмежено придатні», зовсім не потрібно слухати якогось блогера чи йти до бабки-віщунки. Ви самостійно можете ознайомитися із цією інформацією. Є в Україні документ під назвою «Про затвердження Положення про військово‑лікарську експертизу в Збройних Силах України» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109–08?find=1&text= %D1 %85 %D1 %80 %D0 %B5 %D0 %B1 %D1 %82 %D0 %B0#w1).
Це наказ Міністерства оборони № 402 від 14 серпня 2008 року. У ньому розписано все по кожній хворобі. Надрукувати цей документ у повному його обсязі редакція «ЕХО» не може, адже для цього і цілого номера газети не вистачить. Надто великий цей документ. Але прочитати Наказ, знаючи свою хворобу, може кожен. Для цього достатньо мати доступ до Інтернету.

І от якщо знайти час і прочитати цей наказ, точніше, Додаток до нього під назвою «РОЗКЛАД хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві», то стає зрозуміло, що обмежено придатними є навіть люди, які мають онкологічні захворювання початкової форми, а також ті, хто перебуває в стані ремісії. Не мобілізують лише тих, у кого хвороба дала метастази.

Підлягають мобілізації і хворі на цукровий діабет, незалежно від того, чи ця хвороба першого чи другого типу. Якщо ви просто хворієте, але ваші органи серйозно не вражені, то ви вважаєтесь обмежено придатними до служби в період воєнного часу.

Це ж стосується і хворих та туберкульоз і тих, хто має проблеми із серцем.

Фактично, повністю непридатними є дуже тяжко хворі люди — без кінцівок, сліпі, глухі, психічно хворі, наркомани та алкоголіки.

Наведемо лише один приклад. Він стосується людей, які мають хвороби зору.

Непридатними до військової служби з виключенням із військового обліку визнаються ті особи, які мають:

  • виражені анатомічні вади повік, орбіти, кон’юнктиви зі значними порушеннями зорових або рухових функцій на обох очах;
  • різко виражені хвороби усіх частин ока та його придаткового апарату на обох очах, з частими загостреннями або зниженням зорових функцій, що прогресує (рубці, помутніння, дегенеративні зміни, катаракта, хвороби зорового нерва тощо);
  • відшарування і розрив сітківки будь-якої етіології на обох очах;
  • глаукома у важкій стадії на обох очах;
  • стійкий параліч рухових м’язів очного яблука за наявності диплопії;
  • короткозорість або далекозорість будь-якого ока в одному з меридіанів понад 12,0 дптр або астигматизм будь-якого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах понад 6,0 дптр;
  • гостроту зору одного ока нижче 0,1 або його сліпоту;
  • відсутність очного яблука при гостроті зору другого ока 0,3 і нижче або гостроту зору обох очей 0,2 і нижче.

Слід зазначити, що повністю придатними до проходження військової служби визнаються особи, у яких діагностовано:

  • легку форму глаукоми;
  • короткозорість або далекозорість до 6,0 дптр;
  • астигматизм будь-якого виду з різницею рефракції до 3,0 дптр;
  • порушення кольоровідчуття (дихромазія, аномальна трихромазія будь-якого типу).

Є цікавий нюанс. Не мобілізують громадян, які мають таку специфічну хворобу, як сифіліс. Але ж… Це означає, що такий хворий має відстрочку виключно на період лікування.

А після курсу стаціонарного лікування, такий громадянин вважається повністю придатним. Так що не потрібно шукати, де б його заразитися сифілісом.

Так само не потрібно «косити» під психічно хворого. Адже не мобілізують лише тих, у кого хвороба перебуває в такій стадії, що потребує перебування в спеціальному медичному закладі.


Автор: Ігор Філоненко


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації