Сезонне оновлення вашого саду
Садівник Тетяна Панчук має багаторічний досвід вирощування плодових дерев і троянд. Вона провела майстер-клас спеціально для читачів «КП». Жінка розповіла, як садити королеву саду – яблуню. Цими порадами можна скористатись і при висадці інших дерев.
Крок перший. Думайте про майбутнє
Головна умова для висадки окремих дерев – правильно розмітити та розпланувати територію.
Треба врахувати те, що через кілька років дерево розростеться, тому для яблунь та груш мінімальна ділянка має бути 4 х 4 метри. Здорове і плодовите дерево матиме розкішну крону, яка живиться за рахунок кореневої системи. Умовно площа ділянки, яка живить корені, співвідноситься з розмірами крони дерева.
Крок другий. Вибираємо саджанці
У магазинах продаються саджанці з закритою кореневою системою (корінці у торбинці з торф’яною сумішшю) та відкритою, тобто коли корінці знаходяться зовні. У першому випадку рослина менше травмується, краще минає період її адаптації після висадження, проте якщо коріння відкрите, то покупець здатен самостійно оцінити стан коренів. Тому тут не може бути однозначних порад – кожен вирішує для себе сам. Головне – корінці мають бути непошкоджені, а бруньки живі, але не такі, що вже почали розпускатися.
Крок третій. Ласкаво просимо додому!
На місці висадки саджанця треба все ретельно підготувати. Глибина ями має бути 70 см, краї – вертикальні. В яму треба закласти добрива (краще органічні), присипати їх землею, трохи притоптати і гарно полити. Саджанець перед висадкою слід обрізати, а якщо коріння було відкрите – то підрізати і кінчики корінців.
У перший рік висадки дерева його треба щедро поливати, особливо у спекотні дні. Також не зайвим буде прив’язати саджанець до опори або обгородити його.
Тетяна Панчук уже кілька десятиріч займається садівництвом.
— Нинішня ціна саджанців стала значно доступнішою, ніж кілька років тому, якщо порівнювати з середньою зарплатою. Зараз дуже багато господарів експериментують із ландшафтним дизайном, у гіпермаркеті «Нова Лінія» ми консультуємо покупців щодо вирощування і дерев, і кущів, і квітів, – зазначає жінка.
Секрети садівників
— Як краще перевозити саджанці, щоб не пошкодити їх?
— Треба прикрити корінці, щоб вони не пересихали, а взагалі – слід висаджувати дерева якомога швидше.
— Коли яблуня дає перший врожай?
— На 4-5 рік яблуня має плодоносити.
— Як правильно підрізати гілки плодових дерев і формувати крону?
— Треба підрізати внутрішні гілки, щоб вони не перепліталися, тоді плоди будуть дозрівати на сонці і матимуть більше простору.
— Кажуть, що на перший рік зі смородини та аґрусу не можна збирати врожай.
— І кущам, і квітам, наприклад, трояндам у перший рік краще не давати квітнути та плодоносити. Це потрібно для зміцнення кореневої системи.
— Де краще висаджувати троянди: на сонці чи у затінку?
— Троянди люблять притінене місце, щоб сонце не пекло цілий день, інакше кущ буде швидко відцвітати.
— Як боротися з попелицею?
— Можна використовувати народні методи, але більш ефективні отрутохімікати, наприклад, слабо концентрований розчин отрути від колорадського жука. Обробки вистачить на сезон.
— Чи правда, що тую можна вирощувати у горщику, а на зиму залишати у приміщенні?
— Туя непогано почувається у горщику, але в теплому приміщенні тривалий час її утримувати не можна, вона любить прохолоду.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Цікаве
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном