Вхід | Реєстрація

Щоб вивезти сміття із кобеляцького лісу, потрібно 50 мільйонів

Щоб вивезти сміття із кобеляцького лісу,  потрібно 50 мільйонів

Названа вище сума є приблизною. Насправді ж, ціна питання може виявитися і вищою. Та в будь-якому випадку навіть для початку робіт грошей в місцевому бюджеті немає.

Пі час чергової сесії Кобеляцької міської ради депутати розглянули питання із промовистою назвою «Про виконання вимог Державної екологічної інспекції в забезпеченні реалізації делегованих повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища».

Нагадаємо, що ще в березні цього року стало відомо, що на території Кобеляцької громади фахівці Державної екологічної інспекції будуть проводити комплексну перевірку.

Якраз у той час «кипіли» пристрасті навколо заповідних орільських лук, які зібралися розорювати. І дехто з наївних жителів Придніпрянського навіть міг подумати, що екологи займатимуться і наболілим для них питанням («Придніпрянські луки: висловилися всі, шукають «крайнього»).  А з цим і знайдуть порушення та заборонять проведення господарської діяльності на луках поряд із річкою.

Звичайно ж, ніхто придніпрянськими луками особливо не цікавився. Екологи в основному перевіряли ситуацію із стихійними смітниками та лісопосадками.

Якраз перед тим, як почалася перевірка, міська рада надала екологам інформацію, що на території громади існують 31 стихійне звалище. Насправді ж, смітників значно більше. Вони є поряд із кожним населеним пунктом.

За  результатами перевірки екологи видали міській владі припис, у якому вимагають усунути недоліки, простіше — ліквідувати смітники. І тепер у нинішніх міських посадовців додалося головного болю. Адже потрібно не лише знайти кошти на термінову ліквідацію звалищ, а й місце, куди можна той непотріб вивезти. Якщо ж цього не зробити, то екологічна інспекція приїде ще раз і «впаяє» штраф на кілька мільйонів гривень.

І якщо невеличкі сільські смітники за допомогою працівників «Водоканалу Плюс» та комунальної техніки ще якось можна  ліквідувати, то величезне звалище, яке з’явилося в лісі поряд із Кобеляками  з «легкої руки» колишнього міського голови та депутатів, є проблемою практично невирішуваною. Адже лише за приблизними підрахунками вартість вивезення десятків тисяч кубометрів сміття, яке «умілі господарники» наскладали в лісі, сягає 50 мільйонів гривень. Таких коштів у кобеляцькому бюджеті не буде ще довго. А чи надасть підтримку для проведення цієї необхідної операції держава і область — питання навіть не риторичне. Під час війни — не надасть. А от штрафувати будуть.

Сміттєпереробний завод: шукають інші земельні ділянки

Також, за словами виконуючого обов’язки міського голови  Василя Кіптілого, спеціалісти із земельного відділу міськради вивчають можливість використання ще двох ділянок під будівництво сміттєпереробного заводу. Вони можуть стати альтернативою вже виділеній землі поряд із селом Красне. Адже жителі Красного «не в захваті» від перспективи отримати поряд із своїми оселями подібний об’єкт.

Василь Кіптілий пояснив:

— Ще дві земельні ділянки ми знайшли. Далі замовимо геодезичне дослідження всіх ділянок. Може виявитися, що по геодезії під будівництво можна використовувати всі три згадані ділянки, можливо — жодної. Вартість робіт невисока, щось близько десяти тисяч гривень за ділянку. Але враховуючи думку жителів Красного, потрібно мати й альтернативні варіанти побудові заводу саме поряд із цим селом.

Про результати досліджень ми обов’язково повідомимо наших читачів.


Автор: Ігор Філоненко


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації