Вхід | Реєстрація

Сім’ї з дітьми, евакуйовані з прифронтових територій, можуть отримати фінансову допомогу

Сім’ї з дітьми, евакуйовані з прифронтових територій, можуть отримати фінансову допомогу

У зв’язку з війною тисячі українців, що мешкають на прифронтових територіях, змушені покидати свої домівки та виїжджати у більш небезпечні регіони.

З найбільшими труднощами стикаються сім’ї з дітьми, особи з інвалідністю, малозабезпечені та багатодітні сім’ї.

З метою підтримки найбільш вразливих категорій населення Кабінетом Міністрів України 17 травня 2024 року прийнято постанову № 584 “Про реалізацію спільного з Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту стосовно додаткових заходів із соціальної підтримки сімей з дітьми”.

Рішенням Уряду в рамках спільного проєкту Мінсоцполітики та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) запроваджено надання грошової допомоги сім’ям з дітьми, які з 1 травня цього року в порядку обов’язкової евакуації виїжджають із прифронтових територій Харківської та Сумської областей.

Грошова допомога надається у розмірі 3600 гривень на місяць, протягом трьох місяців, та може бути виплачена одноразово у розмірі 10800 гривень із розрахунку за три місяці на кожного члена сім’ї.

Право на її отримання мають сім’ї з дітьми, які належать до таких категорій:

 • у складі сім’ї є особа або дитина з інвалідністю до 18 років;
 • сім’я є багатодітною з дітьми до 18 років;
 • дітей виховує одинока мати чи одинокий батько;
 • сім’я з дітьми віком до 18 років є малозабезпеченою.

Надання грошової допомоги здійснюється за умови отримання сім’єю однієї або кількох з таких допомог:

 1. щомісячної грошової допомоги по догляду за особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу;
 2. допомоги на дітей одиноким матерям;
 3. допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
 4. державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
 5. допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
 6. державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам, соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
 7. державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
 8. тимчасової допомоги на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування та які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу «Дитина не одна»;
 9. іншої соціальної допомоги, визначеної ЮНІСЕФ.

Родинам, які евакуюються засобами, організованими Харківською та Сумською облвійськадміністраціями, додатково звертатись за отриманням даної допомоги не потрібно, її виплату буде проведено автоматично.

Якщо ж родина у межах обов’язкової евакуації виїжджає до безпечного місця самостійно або за допомогою благодійних громадських організацій, то необхідно звернутися до управління соціального захисту населення у громаді, до якої вона переїхала, і подати заяву на отримання відповідної допомоги.

Зазначена допомога виплачується на банківський рахунок уповноваженого представника сім’ї отримувача державної соціальної допомоги або через Укрпошту.

Розмір отриманої грошової допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для призначення всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства, та не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Варто зазначити, що грошова допомога не надається:

 • у період отримання сім’єю міжнародної цільової грошової підтримки від інших міжнародних організацій;
 • отримувачам державної соціальної допомоги, які протягом місяця до прийняття рішення про обов’язкову евакуацію перебували на обліку внутрішньо переміщених осіб в інших областях України, крім областей, населення яких підлягає обов’язковій евакуації.

За інформацією від Полтавської ОВА.Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації