Давно і вірно було сказано про те, що урожай не в полі, а в коморі. А в теперішні часи, можна говорити навіть не про комору, а про певну суму на рахунку.
Ціни на зерно цікавлять всіх без винятку аграріїв - від власників гігантських агрохолдингів до фермерів в обробітку яких 20-30 гектарів землі. Адже від їх рівня, особливо від їх коливання, залежить матеріальне благополуччя сільгоспвиробника на протязі цілого року. Та й плани на майбутнє, жоден аграрій не складе, не розуміючи ситуації на зерновому ринку.
Адже українці вже навчилися осягати високих урожаїв всіх без винятку зернових і технічних культур. І головним завданням для більшості фермерів і агрофірм є продаж збіжжя по максимально вигідній для них ціні.
Саме тому практично всі аграрії жваво цікавляться актуальною інформацією та аналітикою, котрі зараз розміщують на своїх віртуальних сторінках різноманітні торгівельні майданчики. Зокрема, багато цікавого можна знайти на сторінці https://www.uub.com.ua/torgy-ta-auktsiony/agranyj-rynok/tsiny-na-zerno/.
Так, на зернову біржу, таку як ТОВ «Українська універсальна біржа», зі своїми пропозиціями виходять далеко не всі сільгоспвиробники. Адже на подібних майданчиках не торгують "фурами" за "чорний нал". Та все ж, цікавляться тенденціями, які можна чітко відстежити по результатах торгів, практично всі аграрії.
Зрозуміло, що зараз в умовах війни важче спрогнозувати, якою буде тенденція на зерновому ринку.
Зазвичай на цінову ситуацію впливають звичні і всім відомі фактори, такі, як:
- загальна урожайність, що залежить від погодних умов;
- цінова ситуація на світових ринках;
- курс валют;
- якість зерна, що теж часто залежить від погоди.
Зараз же на цінову ситуацію в Україні впливає ще й фактор війни. Та навіть за умов такої дійсно форс-мажорної ситуації, ціни можна і потрібно прогнозувати.
Цікаво й покупцям і продавцям
Звичайно ж відвідувачами сайту товарної біржі, якою є ТОВ «Українська універсальна біржа» є не лише виробники, читай - продавці тієї чи іншої сільгосппродукції, а й покупці.
Без цього торгівельний майданчик просто втрачає сенс свого існування.
Тим більше, що на УУБ продають і купляють не лише продукцію аграрного сектору економіки.
На біржі проводять торги ще й по наступних товарних категоріях:
- деревина і пиломатеріали;
- арештоване майно;
- енергоресурси: від вугілля до скрапленого газу і нафтопродуктів.
До речі, для багатьох аграріїв цікавими є не лише ціни на зерно. Адже продаючи його вони купляють ті ж енергоресурси, інші матеріали. Так що інформація із біржі допомагає їм не лише продавати, а й купляти.