Непотрібно бути фаховим дієтологом чи ендокринологом, щоб робити невтішні висновки про те, що зайва вага та діабет стали основними недугами 21 століття.
Достатньо просто прийти на громадський пляж влітку і кілька хвилин подивитися на людей, які там перебувають. Картина відкриється дуже невтішна. Близько семидесяти відсотків людей мають явні ознаки зайвої ваги. А це, в свою чергу дає підстави вважати, що вони або вже хворіють на цукровий діабет другого типу або їх організм знаходиться в стадії так званого преддіабету.
Взагалі преддіабет діагностується вже коли рівень цукру в крові натщесерце становить від 5,6 ммоль/л.
Звичайно це ще не означає, що людина "повноцінно" захворіла на цукровий діабет. Але до хвороби їй - один крок.
Що найстрашніше - більшість дітей і підлітків також мають зайву вагу. І теж масово хворіють. Як на діабет, так і на цілий ряд серцево-судинних розладів.
А причина тут одна і вона очевидна - неправильне харчування.
І справа тут зовсім не в якомусь міфічному впливі ГМО чи якійсь зловісній "хімії" в продуктах. Все набагато банальніше і простіше.
Корінь зла - в так званих простих вуглеводах. Адже більшість людей споживають продукти і страви, які місять в собі самі ці прості вуглеводи. Вони миттєво засвоюються організмом і дуже швидко насичують його глюкозою. А звідси - неминуче ожиріння і хвороби.
Своєрідними "чемпіонами" по простих вуглеводах є:
- цукор;
- мед;
- морозиво;
- джеми і варення.
Та все ж не вони є найбільш небезпечними. Найбільшу небезпеку несуть в собі продукти, які більшість людей споживають щодня і у великих кількостях.
Це - солодкі газовані напої та будь-яка випічка, в тому числі і білий хліб із борошна вищого ґатунку.
Овочі і каша - фундамент здоров’я
Інколи доводиться чути такий вираз: «Здорове харчування - це дорого і мені не по кишені».
Насправді ж, все навпаки. Більш дорогі продукти, які зараз можуть споживати більшість людей, якраз і шкодять їм найбільше. А здорова їжа є дуже простою і недорогою. І містить вона в собі так звані складні або їх ще називають "довгі" вуглеводи.
Так, вуглеводи в продуктах мають бути. Адже вони є джерелом енергії і без них людський організм загине. Але вони мають засвоюватися довго, щоб організм міг їх легко засвоїти і використати.
Головними джерелами складних вуглеводів є:
- всі види круп окрім манної;
- овочі;
- чорний грубий хліб;
- бобові;
- більшість фруктів.
Прочитали? Ну й хто тепер скаже, що правильно харчуватися це дорого? Зайдіть в магазин і порівняйте ціни.
А ще краще - їжте просте і дешеве. Користь буде і гаманцю і здоров'ю. А зекономлені на шкідливих продуктах і їх незмінних супутниках ліках, гроші витратьте на подорожі та розваги.