Це перша цивільна жертва російсько-української війни із числа жителів Кобеляцької громади.
У суботу, 30 листопада, російська армія завдала ракетного удару по селищу Царичанка, розташованому за 33 кілометри від Кобеляк.
Війна все ближче. Минуло лише кілька місяців із того дня, коли кобелячани вжахнулися від ракетного удару по Полтаві. І ось — нова трагедія. Цього разу ракета прилетіла зовсім поряд із Кобеляцькою громадою.
Що ж, можна сказати, що війна із її страшними наслідками стала ближче. Хоча, по великому рахунку, вона завжди була поряд. Адже для сучасної зброї відстань у кілька десятків і навіть сотень кілометрів є нікчемною. Ну, а життя людей взагалі нічого не вартує. Адже війни їх забирають без жалю, і не вибираючи. У війні гинуть не лише солдати зі зброєю в руках, а й діти, які ще не встигли навіть побачити автомат.
30 листопада рашисти вдарили ракетою Іскандер М. Ця страшна зброя летить із максимальною швидкістю 2 кілометри за секунду. І на відстань більше 500 кілометрів. Тобто від місця пуску до цілі ракета летить якихось чотири хвилини. Не важко зрозуміти, що відстань від Царичанки до Кобеляк ракета долає за лічені секунди.
Волею злої долі від ракетного удару загинули навіть не місцеві жителі. У ту злополучну хвилину поряд із місцем ракетного удару проїжджав мікроавтобус. У ньому їхали люди. Їхали вже додому, повертаючись із роботи на одному із підприємств, де вирощують овочі.
Аби автобус проїхав те місце кілька секунд раніше. Або навпаки, затримався на кілька секунд. Тоді б, найімовірніше, пасажири відбулися б лише переляком.
Але сталося так, як сталося. Чотири людини загинули на місці. Вісімнадцять були госпіталізовані. Серед них 11-річна дитина. Її життю, на щастя, нічого не загрожує і днями хлопчик буде виписаний з лікарні. Семеро чоловік зазнали легких ушкоджень і не потребували госпіталізації. Всього ж за допомогою після ракетного удару звернулися 69 чоловік. Це не лише поранені¸ а й ті, в кого було пошкоджене житло. Найбільше постраждав двоповерховий багатоквартирний будинок та магазин, що знаходиться навпроти нього.
Одразу почалися ремонтні роботи. Говорить селищний голова Геннадій Сумський:
— Житло ми відновимо. Люди, які жили в тому будинку, вже знайшли тимчасовий прихисток. На щастя, в момент «прильоту» в квартирах майже нікого не було. А ось пасажири автобуса постраждали найбільше.
Геннадій Сумський відзначив згуртованість земляків. Він каже:
— Зрозуміло, що і влада селища, і обласне керівництво та відповідні служби миттєво увімкнулися в роботу по ліквідації наслідків ракетного удару. Приїхали і допомагають представники різних благодійних фондів. У тому числі й іноземних. Так, матеріали для ремонту надали представники чеського фонду «Людина в біді». Та я хочу відзначити звичайних людей. Поприїжджали на допомогу люди із сіл. Допомагали, хто чим може. Здають активно гроші для лікування поранених. Навіть із ваших Кобеляк люди приїхали допомагати. Так, одна ваша блогерка привезла і передала 20 тисяч гривень на медикаменти. Не знаю її прізвища. Але всіх згадаємо, всім подякуємо. Усе відновимо і відбудуємо. От тільки життя людям не повернемо.
Так сталося, що в мікроавтобусі, котрий потрапив практично в епіцентр ракетного удару, перебували й жителі Кобеляцької громади. Вони теж регулярно їздять працювати на овочеві поля.
Жителька Кунівки Олена Бісіркіна зазнала смертельних травм. Її поховали в рідному селі 3 грудня.
Окрім Олени, зазнали поранень, щоправда менш тяжких, ще кілька жителів Кобеляцької громади. У вівторок у міській раді редакцію повідомили, що зараз проводять уточнення стану їх здоров’я. Усім постраждалим буде надана матеріальна допомога.
....Війна поряд. Вона завжди була поряд.
Оприлюднюємо рахунок благодійної організації, котра веде збір коштів для лікування людей, постраждалих внаслідок ракетної атаки по Царичанці.
Реквізити для переказу коштів:
ГО «Об’єднання для майбутнього»
р/р UA263052990000026001050503043
МФО 305299
Код ЄДРПОУ 37730646
Призначення платежу: «Допомога постраждалим від ракетного удару».