У останній день осені, 30 листопада, у води Ворскли поряд із Кобеляками та в Кам’янське водосховище випустили близько семи тонн малька товстолобика.
За словами Сергія Куземка, керівника кобеляцького підрозділу Держпродспоживслужби, це унікальний для кобеляцької громади захід. Востаннє настільки масштабне зарибнення місцевих водойм відбувалося років 15 тому. І тоді в річки випускали в основному коропа.
У Кобеляках товстолобика випустили в районі місця для купання, що має назву Заїки. У Ворсклу випустили 1,7 тонн малька. Зариблення Кам’янського водосховища відбувалося на території бази «Берег», що в Світлогірському.
Малька для зариблення привезли з Іркліївського розплідника рослиноїдних риб. Середня вага одного екземпляру становила 200 грамів.
Як відомо, товстолобик вважається прекрасним меліоратором водойм. За допомогою свого ротового апарату білий товстолобик профільтровує зацвілу, зелену і каламутну від детриту воду. Саме через цю здатність він має неофіційну назву «водяна коза» або «корова». У природних водоймах у разі зариблення є промисловою рибою. Товстолобик — це велика зграєва риба. Досягає довжини близько метра і ваги до 40 кілограмів.
Так що, згідно із задумом, випущений у природні водойми товстолобик зможе добре їх очистити від водоростей і планктону. Адже ні для кого не секрет, що протягом останніх років і Ворскла, і Дніпро «зацвітають».
Якщо перевести вагу випущеного малька в кількість риби, то 30 листопада у Ворсклу і Дніпро потрапили 35 тисяч штук товстолобика. Згідно із офіційними документами — у Ворсклу випустили 7830 екземплярів (1566 кг) цього виду риби, у водосховище — 27 410 мальків загальною вагою 5482 кілограми. Це — досить багато. Для порівняння, норми зариблення товстолобиком на 1 гектар ставка становлять 500 екземплярів.