І обійдеться ця процедура власнику зброї у 5 тисяч гривень. Це — неофіційна інформація. Точніше, про вартість послуги можна буде дізнатися вже на спеціалізованому підприємстві.
Як відомо, днями в Україні вступив у силу новий закон, що має назву «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю.
Згіно із цим законом, кожен громадянин може задекларувати в органах внутрішніх справ знайдену ним вогнепальну зброю та боєприпаси до неї.
Згідно із офіційною версією, прийняття цього Закону закладає правову основу для непритягнення особи до відповідальності за зберігання зброї без відповідного дозволу, а також посилить механізм контролю за обігом зброї, що є вкрай важливим не лише в період воєнного стану, а й у мирний час. Якщо ви знайшли вогнепальну зброю та боєприпаси до неї, вам необхідно негайно їх задекларувати. Зробити це можна в підрозділах Національної поліції.
Якщо ж говорити відвертіше, то таким чином можна легалізувати зброю, яка потрапила до українців із зони бойових дій.
Звичайно, мова йде не про всі види озброєння.
Задекларувати гранатомет чи «Стінгер» не вдасться
Згідно із законодавством, задекларувати можна лише зброю невеликого калібру. Тобто, мова може йти про пістолети, автомати чи гвинтівки.
У законі чітко сказано:
Декларуванню згідно із цим Законом не підлягає:
- нарізна вогнепальна зброя калібру від 12,7 мм та більше і боєприпаси до неї;
- гладкоствольна вогнепальна зброя калібру більше 23 мм і боєприпаси до неї;
- кулемети, гранатомети, міномети, вогнемети, переносні зенітно-ракетні комплекси, ствольні артилерійські системи і боєприпаси до них та інша зброя і боєприпаси, що не можуть перебувати у власності цивільних осіб;
- вогнепальна зброя і боєприпаси до неї, що є засобом або знаряддям вчиненого кримінального правопорушення;
- вогнепальна зброя із видаленим чи незаконно зміненим маркуванням;
- вогнепальна зброя і боєприпаси до неї, закріплені за військовослужбовцями Збройних Сил України, інших, утворених відповідно до законів України, військових формувань, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Управління державної охорони України, особами начальницького складу Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, Державного бюро розслідувань, поліцейськими, співробітниками Служби судової охорони, працівниками інших правоохоронних органів та відомчої воєнізованої охорони;
- боєприпаси окремо від вогнепальної зброї.
Окрім того, громадяни, які будуть задекларовувати зброю, повинні усвідомлювати, що вони:
- не матимуть права власності на неї. Набути право власності можна лише після закінчення війни, зареєструвавши зброю в установленому порядку;
- матимуть право застосовувати задекларовану зброю виключно в разі відсічі збройним силам держави-агресора.
Окрім того, потрібно розуміти, що в Україні цивільні особи на мають права мати нарізну автоматичну зброю. Тобто знайдений і задекларований автомат Калашникова доведеться переобладнувати на стрільбу одиночними прострілами. Це можна буде зробити на спеціалізованому підприємстві, що має відповідні дозволи. А обійдеться ця процедура, згідно із неофіційною інформацією, отриманою редакцією, у 5 тисяч гривень.
Як повідомив редакцію Максим Білаш, співробітник поліції, котрий у нашій громаді займається питаннями реєстрації зброї, сам процес декларування нескладний. І випадки, коли люди легалізували знайдену зброю, вже були.
Окрім того, громадяни, які знайшли таку зброю можуть не залишати її в себе, а просто здати в поліцію.