Вхід | Реєстрація

Іван Щербина косить, Юрій Срібний платить

Іван Щербина косить, Юрій Срібний платить
Екскурсія до криниці

Зрозуміло, що більшість волонтерських проектів в Україні вже майже три роки спрямовані на допомогу ЗСУ або людям, які постраждали під час війни. Але ще залишилися ентузіасти, які докладають зусиль заради збереження довкілля та майбутнього розвитку громади.

Кобелячанин Юрій Срібний — один із таких нечисленних волонтерів. Про ті зусилля, які Юрій Федосійович докладає для озеленення прибережної смуги біля річки Кобелячок у районі Кобеляк та Підгори, редакція вже писала неодноразово. Але це перша і не остання екологічна ініціатива авторства Юрія Срібного. Щоправда, як він сам зазначає, далеко не всі задуми вдається втілити в життя. Причина, як завжди, банальна — дефіцит матеріальних та організаційних ресурсів.

Так, днями, розповідаючи про підсумки роботи та плани щодо догляду за садком Кувалдіна, що поряд із Кобеляками, Юрій Срібний згадав і про велодоріжку, природні джерела та оглядові майданчики, котрі він теж намагається зберегти для громади.

Слинькова, Максютина, Галева криниці — ці назви відомі багатьом кобелячанам. Та й не лише вони, а й жителі інших населених пунктів громади та гості містечка навідуються до природних джерел, щоб набрати води. Багато людей стверджують, що вона їм смакує найбільше.

Але далеко не всі знають, що всі ці місцеві пам’ятки збереглися та існують виключно завдяки старанням Юрія Срібного. Він уже більше десяти років ними опікується. Адже навіть природні джерела потребують догляду. В найкращому випадку вони мають здатність замулюватися, у найгіршому — їх засмічують люди. Окрім того, аби місця для відпочинку та фотосесій залишалися привабливими, на їх території і поряд з ними необхідно регулярно прибирати, косити траву тощо. Справа ця досить трудомістка і достатньо невдячна, адже більшість людей бачать виключно результат праці, не оцінюючи скільки зусиль довелося докласти для досягнення того самого результату.

У цьому році, за словами Срібного, йому не вдалося довести до логічного завершення всі ті неофіційні екологічні проєкти, якими він опікується. Зокрема, так і не провели розчищення чагарників обабіч велодоріжки між природними джерелами. Причина вже названа — брак коштів.

Нагадаємо, що у свій час Срібний, займаючись підприємницькою діяльністю, вкладав значну частину прибутку в різні екологічну проекти. Але вже кілька років чоловік є звичайним пенсіонером.

Юрій Федосійович пояснює:

— У свій час добре допомагала із проведенням різних робіт будівельна фірма «Онур», котра будувала дорогу поряд із Кобеляками. Допомагав, світла йому пам’ять, Олександр Чинін. Допомагають і зараз фермери Сергій Жук та Олександр Колодочка. Усі вони надавали і надають потужну техніку, без якої неможливо провести певні роботи. Ну, а там, де потрібно працювати вручну, зокрема, косити бур’яни на схилах, то або сам беру в руки косу, або наймаю когось. От в цьому році добряче попрацював Іван Щербина. Він траву косив і в садку Кувалдіна, і біля Галевої криниці.

Але, за словами Юрія Срібного, бажаний результат, тобто красиві і доглянуті місця для відпочинку поряд з Кобеляками, можна отримати в разі постійної і системної співпраці волонтерів і меценатів.

Зараз Юрій Федосійович показує результати своєї діяльності різним потенційним меценатам. І сподівається на порозумінням з міською владою.

А між тим, у нас є кластер

Потрібно ще згадати про те, що в 2018 році тодішній Кобеляцький район став одним із підрозділів цілого туристичного кластеру.

Була прийнята ціла програма під назвою «Туристичний кластер як рушій соціально-економічного розвитку Кобеляцького, Козельщинського, Новосанжарського та Решетилівського районів».

І навіть були зроблені певні кроки, точніше, закупи за бюджетні кошти для розвитку туризму.

Згідно з інформацією, вказаною на онлайн-майданчику «Прозорро», міська рада у 2018 році придбала:

  • надувний моторний човен КМ-300, човен RKM-330, байдарки 4 місні (6 штук) за 191 500 гривень;
  • двигун човновий підвісний за 25 000 гривень;
  • 10 гірських велосипедів за 70 000 гривень;
  • 10 комплектів лиж із кріпленнями за 54 000 гривень;
  • фотоапарат дзеркальний Canon EOS вартістю 13 389 гривень та міні електростанція Hyundai 3030 F за 10 995.

10 човнів (каяків) вартістю 173 000 гривень, шість човнів (байдарки каркасні тримісні) за 152 400 гривень.

Після того ніяких особливих новин щодо туризму, як «рушія» розвитку кількох громад, не надходило.

У той же час, такі ентузіасти, як Юрій Срібний, свою роботу не припиняли і не припиняють. То, можливо б міській владі, яка нарешті «устаткувалася», трішки звернути увагу і на них.

Зараз же, на прохання Юрія Федосійовича, оприлюднюємо номер його банківської карти: 5168745127629951. Він сподівається, що потенційні благодійники допоможуть заплатити за роботи по благоустрою території біля природних джерел. Самі роботи вже проведені.


Автор: Ігор Філоненко


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Цікаве
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації