Вхід | Реєстрація

Пани Коб і Ляк

Хочу відгукнутись на замітку, яка була надрукована в «ЕХО» №38 під назвою «Виникнення назви «Кобеляки». Про походження назви міста, мабуть, всім поколінням, які жили на цій території до нас, було цікаво знати. Я теж питала свою маму, коли ходила до школи, а це було ще до війни… Моя мама була освіченою людиною, навчалась у церковно-приходській школі. Вона мені розповідала одну легенду чи може правду. Їм цю історію розповідав батюшка у школі. Колись давно на наших землях жили два багатих пани. Один із них — Коб, жив по праву сторону річки Ворскла, а другий — Ляк — по лівий берег. В обох були діти. У Коба був син, а у Ляка красуня донька. Вони покохали один одного, але батьки не дозволяли їм побратись, бо були запеклими ворогами. Та кохання молодих перемогло. Батькам довелось одружити дітей і самим помиритись. Пани побудували будинки для подружжя і їх слуг. А, щоб батьки дружили, діти назвали своє поселення Кобеляки. Можливо ця оповідка — лише легенда, однак думаю, що батюшка показав хороший приклад дітям, як потрібно дружити.

Автор: Раїса Чініна, пенсіонерка

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
16 жовтня 2009, 11:00 | Кобеляки |
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном
Завантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації