Вхід | Реєстрація

Поряд із Кобеляками буде сортувальна станція

Поряд із Кобеляками буде сортувальна станція
Земляний вал вже є

Цю інформацію редакція отримала від керівника комунального підприємства «Водоканал Плюс» Сергія Ткаченка.

Потрібно відзначити, що тема поводження із твердими побутовими відходами, в народі — сміттям, є досить актуальною для Кобеляцької громади. Зрештою, як і для всієї України. Адже ця проблема остаточно не вирішена в жодній громаді нашої держави.

Але для Кобеляк вона є особливо актуальною через перманентні «сміттєві кризи», які регулярно виникають у громаді. Як уже було відзначено в кількох публікаціях «ЕХО» на дану тему, в останні два роки кобеляцька влада нарешті почала демонструвати хоча б якусь системність дій у вирішенні проблеми. Якщо висловлювати власну суб’єктивну думку, то автор вважає, що певна системність дій є заслугою не керівництва громади, тим більше — не депутатів, які, осмілюся нагадати, в майже такому ж, як зараз, складі у всій час дружно проголосували за злочинне рішення створити звалище в лісі.

Факти, вони річ вперта. Їх важко заперечити, адже можна перевірити. Так от, певні позитивні зрушення в налагодженні системи вивезення і сортування відходів почалися після того, як комунальне підприємство «Водоканал Плюс» очолив Сергій Ткаченко. Нагадаю, що зміни на краще відбулися і в інших сферах діяльності підприємства. Ті ж факти засвідчують, що під час попереднього керівництва, як містом, так і «водоканалом Плюс», підприємство накопичувало борги по сплаті податків. Виникали і затримки із виплатою зарплати. Став керівником Ткаченко — зникли борги, зарплату почали видавати вчасно. Випадковим збігом таку обставину назвати важко.

Та не будемо перетворювати цю статтю в панегірик керівнику комунального підприємства. Тим більше, що, як уже було сказано вище, проблема із поводженням з твердими побутовими відходами в Кобеляцькій громаді надто далека до її остаточного вирішення.

У останні кілька місяців міська рада та комунальне підприємство розпочали новий етап виконання програми поводження із відходами. Конкретніше — почалися роботи по облаштуванню на території колишнього асфальтно-бетонного заводу майданчика для розміщення на ньому перевантажувальної станції.
Як це часто буває, з’явилися і критики нового починання. У принципі, це нормально. Критика влади має бути. Щоправда, поки що в ролі критиків у основному виступають люди, які ще «вчора» були при владі. Але й це нормально. Вчорашня влада перейшла в опозицію для того, щоб у майбутньому знову стати владою. Це нормальний процес у цивілізованому суспільстві. Це, за визначенням,— та «щука», яка не дає владі запливти жиром.

Саме критика, що пролунала в соцмережах у програмі «Чиста правда», і стала своєрідним поштовхом для розмови із директором «Водоканалу Плюс» Сергієм Ткаченком. Говорили про те, що ж за об’єкт буде розміщений на території колишнього АБЗ і якою є перспектива ліквідації горезвісного незаконного звалища в лісі неподалік Кобеляк. Далі основні тези, що прозвучали.

Звалище в лісі

Так, «завдяки» «геніальному» рішенню депутатів міськради минулого скликання та колишнього керівництва громади і «Водоканалу Плюс» Кобеляки отримали проблему, котру самотужки вирішити не зможуть.

Адже... Адже для того, щоб вивезти сотні тисяч кубометрів сміття, що було накопичене в лісі, необхідні мільйони, якщо не десятки мільйонів гривень. Їх у бюджеті громади немає. Обласна влада теж не може «просто так» взяти і виділити кошти на ліквідацію незаконного звалища. Потрібно приймати спеціальну програму і, можливо, просити грошей із державного бюджету.

Але й це ще не все. Поки що ніхто не знає, що ж робити із тим сміттям, куди його вивозити. Адже в такому стані його не прийме жоден полігон для захоронення відходів. А якомусь, навіть примітивному, сортуванню вся та величезна купа сміття вже не піддається.

Щодо штрафів, накладених на комунальне підприємство у зв’язку із незаконним звалищем в лісі. Ніяких штрафних санкцій, накладених за те, що звалище не ліквідували, не існує. Зараз на розгляді в суді знаходиться позов Державної екологічної служби на майже півмільйона гривень. Але цей позов з’явився у зв’язку із забрудненням ґрунту під час створення звалища. Але аж ніяк не пов’язаний із його теперішнім існуванням.

Щодо проекту на майданчик на АБЗ

За словами Сергія Ткаченка, у даному випадку проект не потрібен. Адже на згаданій території не відбувається капітальне будівництво.

Для порівняння, якщо громадянин у себе в дворі стелить тротуарну плитку, то потреби в проекті немає. А в разі будівництва нової споруди на фундаменті, навіть господарської будівлі, потрібно мати проект і отримувати паспорт на будівництво.

У дворі, де колись був АБЗ, не передбачене капітальне будівництво. Укладені бетонні плити — це рухоме майно. Плити надані підприємству на безоплатній основі.

Рухомим майном буде і мобільна сортувальна станція, котру вже в поточному році планують встановити прямо на перевантажувальному майданчику.

Що буде на АБЗ?

Почнемо із того, що там зараз. Станом на початок 2025-го року на земельній ділянці в 5 «соток» уже завершені роботи по облаштуванню перевантажувальної станції. На згаданій площі укладений шар піску та спеціальної водонепроникної плівки. На них — бетонні плити. На цих же плитах протягом року встановлять мобільну сортувальну станцію. Територія обнесена земляним валом висотою до трьох метрів. За цим валом буде встановлений бетонний паркан. Неорганічні відходи із міста та інших населених пунктів громади будуть звозити на майданчик. Вони там знаходитимуться 1–3 дні. Потім, після проведення тендеру на визначення перевізника, цей об’єм сміття вивозитимуть на полігон у Горішні Плавні. Органічні відходи вже більше року вивозять на майданчик
між Кунівкою та Колісниківкою.

Наскільки здорожчав процес вивезення відходів?

Пролунала інформація, що після того, як відходи із Кобеляк у Горішні Плавні почали вивозити транспортом комунального підприємства, цей процес здорожчав у 50 разів.

Це — неправда. Здорожчання дійсно має місце, але незначне. Для того щоб зібрати сміття по місту і вивезти в Горішні Плавні два автомобілі комунальної служби використовують 130 літрів дизпалива. Це — близько 7 тисяч гривень.

Головна проблема, яка виникла зараз — зношення рухомого складу. Адже сміттєвозам доводиться долати «зайвих» 100 кілометрів по маршруту «Кобеляки — Горішні Плавні». До речі, договір із тамтешнім підприємством, що приймає відходи, заключений уже на весь 2025-й рік.

Скільки відходів за 1 раз вивозять «фура» і комунальні сміттєвози?

Як розповів Сергій Ткаченко, найняті «фури» ніколи не вивозили 50 тонн сміття. Це — технічно неможливо. Середня вага відходів становила 16 тонн. Адже у «фурі» можна розмістити близько 50 кубічних метрів неспресованих відходів.

Зараз комунальні сміттєвози вивозять спресовані відходи.

Адже на техніці встановлене обладнання для цього.

Коли встановлять сортувальну станцію?

Це має відбутися протягом поточного року. Окрім самої мобільної сортувальної станції буде встановлене відеоспостереження, шлагбаум, вагончик для перебування сторожа, великі автомобільні ваги, освітлення, два резервуари із водою на випадок пожежі.


Автор: Ігор Філоненко


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації