Чомусь, впевнений, що серед читачів «ЕХО» знайдеться не один, не два і навіть не десяток людей, котрі можуть поскаржитися на відсутність відчуття свята в цьому році. Нібито й Новий рік, і традиції є, і стіл не зовсім бідний, а радості немає.
Звичайно, відсутність святкового настрою найлегше пояснити війною, в яку втягнута Україна. І якщо в 2022-му та 2023-му роках під Новий рік ще залишалася надія, що все це невдовзі закінчиться, то минулий 2024-й приводів для оптимізму не давав. Немає поки що підстав і для того, щоб сподіватися на хоча б припинення бойових дій і в новому році. Звичайно, якщо ваше прізвище не Гордон чи Соловей.
Але не лише війна і викликаний нею стресовий стан впливають на нашу психіку та організм у цілому.
Днями автор, намагаючись для самого себе знайти відповідь на запитання щодо відсутності відчуття свята, моніторив Інтернет.
І наткнувся на таку от табличку із поясненням, що в нас, людей, забирає енергію і що, навпаки, її додає. Досить цікава табличка, скажу я вам. І на мій суб’єктивний погляд, наведені в ній дані близькі до істини.
Що головне, навіть кількаденне випробування на собі — відмова від перегляду новин, соцмереж та іншої не надто потрібної трясці засвідчило, що енергії для життя стає більше. А якщо є енергія, то з’являється і відчуття задоволення життям.
А знаєте, що ще цікаво в цих даних, якщо їх хоча б трішки проаналізувати. А цікавий той факт, що за свої нещастя ми платимо власними грішми і здоров’ям. А щастя дістається абсолютно безкоштовно і здоров’я лише додає.
Ну от давайте поміркуємо разом. Скільки коштує для вас сон, Сонце, прослуховування музики, заняття фізкультурою, спілкування із друзями чи рідними, читання нової книги?
Впевнений, що якщо не безкоштовно, то зовсім недорого. І навіть здорова їжа, попри високі в цьому році ціни на овочі та фрукти, не є головною статтею витрат для сімейного бюджету. Адже вирішальною складовою їжі, яку можна називати здоровою, є навіть не її якість, а її кількість. Просто їсти потрібно менше. І тоді з’явиться енергія. Ну та про це вже тисячоліттями відомо. Але люди вперто ігнорують тисячолітню мудрість.
Натомість візьмемо і проаналізуємо ті складові, що забирають у нас енергію. Алкоголь і фастфуд усі ті гамбургери, піци і хот-доги, пепсі та коли, точно недешево коштують.
Ну, а так звані «новини», отримані із соцмереж, як правило нічого, окрім страху і стресу в собі, не несуть.
То воно вам потрібне? До речі, ті кілька людей, яких я знаю і які не їдять фастфуд, не зареєстровані в жодній соцмережі і не слідкують за «новинами», буквально іскряться енергією.