Швейцарський годинник відноситься до розряду елітних, а їх вартість іноді досягає рекордних розмірів. За необхідності такі вироби можна легко закласти та виручити пристойну суму. Але перш ніж звернутися до московського годинникового ломбарду, варто ознайомитися з основними критеріями оцінки аксесуара. У статті ми розповімо, як перевіряється якість елітних виробів, щоб все ж таки вдалось продати годинник та що впливає на ціну.
Чому швейцарський годинник цінний?
Будьте впевнені, з якістю у годинникових майстрів Швейцарії все відмінно. Якщо відкинути іміджеву складову, то надійність та точність у виконанні можна назвати головною причиною такого ажіотажу навколо «ролексів» та «омег». Вони просто не ламаються десятками років, показуючи точний час у будь-яких умовах, чим би ви не займалися. За це швейцарський годинник так любить спортсмени та мандрівники.
Як перевірити автентичність годинника?
Оцінкою швейцарського годинника займаються професіонали з наявністю необхідних ліцензій. Під час перевірки враховується безліч чинників, які визначають як справжність аксесуара, і його реальну вартість. Величина суми викупу може залежати від таких критеріїв:
- бренд;
- рік виготовлення;
- модельний ряд;
- матеріали корпусу, механізму та ремінця;
- тип механізму (механічні, кварцові чи електронні);
- технічний та фізичний стан виробу;
- наявність додаткових функцій.
Експерт ретельно вивчає годинник на предмет дефектів, виявляє час їх використання, перевіряє оригінальність упаковки. Також вивчаються документи, що супроводжують виріб. До викупу можуть прийматися вироби як у робочому, так і в неробочому стані, проте останні коштуватимуть дешевше.
Етапи професійної оцінки
Оцінка годинника займає в середньому від 15 до 30 хвилин. Для її проведення можуть використовуватися професійні інструменти, які дозволяють годиннику встановити автентичність виробу. Перевірка здійснюється таким чином:
- Вивчення документації – чеків, сертифікатів та інших паперів, що додаються до аксесуарів. За наявності оглядається упаковка. Якщо модель відноситься до преміального сегмента, перевіряється відповідність індивідуального коду.
- Візуальний огляд виробу на дефекти та пошкодження. Годинник використовує лупу, що дозволяє ретельно розглянути стан циферблата, скла, корпусу, ремінця.
- Перевірка проби металів. Виконується у випадках, коли у виготовленні годинника застосовуються срібло, золото, платина.
- Огляд годинникового механізму. Для цього експерт знімає задню кришку та оглядає внутрішню частину за допомогою збільшувального скла.
- Оцінка додаткових функцій та елементів дизайну. Зокрема, оцінювач може визначити покриття скла (антибликове або сапфірове), з'ясувати наявність корисних опцій (пульсометр, календар та ін), а також встановити тип дорогоцінного каміння, їх вагу та характеристики.
Для оцінки варто звертатися лише до перевірених експертів. Небажано користуватися послугами маловідомих майстерень, оскільки в них можуть оманити і озвучити недостовірну вартість механізму!