Вхід | Реєстрація

Червоний Хрест передав кобеляцьким комунальникам потужний генератор

Червоний Хрест передав кобеляцьким комунальникам потужний генератор

Це вже четвертий генератор, що отримує громада завдяки співпраці з найбільшою гуманітарною організацією України.

За словами Вікторії Омеляненко, яка в Кобеляцькій громаді керує місцевим підрозділом Червоного Хреста, вже через кілька тижнів у місто має прибути черговий гуманітарний вантаж. Але про це — трішки пізніше.

Вікторія Омеляненко розповіла, що в минулому 2024-му році до співробітників Червоного Хреста звернулася із проханням шенгурівський староста Наталія Камінська. Вона прохала посприяти в отриманні генератора потужністю 15 кіловат для потреб села Шенгури. Справа в тому, що через постійні відключення електроенергії  внаслідок ворожих обстрілів виникають проблеми із забезпеченням місцевих жителів питною водою.

Заявка була прийнята. Після цього в Кобеляки приїхав представник канадського відділення Червоного Хреста. Була розмова із виконуючим обов’язки міського голови Василем Кіптілим. Стовідсоткової гарантії того, що Лучки отримають потрібне селу обладнання, ніхто не давав. Адже потреба саме в генераторах надто велика, щоб задовольнити усі заявки.

За словами Вікторії Омеляненко, на початку січня вже 2025-го року вона вчергове поцікавилася долею заявки, яку подала Наталія Камінська. І дізналася, що зараз у громаду можуть передати набагато потужніший 30-кіловатний генератор.

Вікторія пояснює:

— Так, Шенгурам потрібен менший генератор. Але я одразу згадала, що в минулому році, під час обговорення потреб у подібному обладнанні, директор «Водоканалу Плюс» Сергій Ткаченко говорив, що комунальному підприємству не завадив би дуже потужний генератор. Я одразу прийняла рішення — беремо. І уже в п’ятницю, 10 січня, генератор доставили на базу комунального підприємства.

Щодо потреби саме Шенгурів, то Вікторія Омеляненко зазначила:

— Безумовно, про заявку Наталії Камінської ніхто не забув. У громаді вже є два 15-кіловатних генератори, отримані по лінії  Червоного Хреста. На мою думку, було б справедливо, аби один із них передали в Шенгурівський старостат. Але це вже вирішую не я, а керівництво громади.

Вартість дизельного генератора подібної потужності зараз в Україні коливається в діапазоні від 350 до 500 тисяч гривень, у залежності від виробника.


Автор: Ігор Філоненко


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації