Вхід | Реєстрація

Чи можуть кобелячани самостійно почистити річки?

Чи можуть кобелячани самостійно почистити річки?

До редакції вже неодноразово зверталися жителі Кобеляк із досить специфічним запитанням. Різних людей цікавить, чи є в них можливість легально зайнятися розчищенням місцевих річок від дерев, які падають із берегів та захаращують русла.

Люди, які звертаються, не приховують, що їх передусім цікавить деревина, якої досить багато на дні, а то й на поверхні водойм.

Один із чоловіків прямо сказав:

— Невдовзі по Кобелячці, та й по Ворсклі, вже буде неможливо не те що на човні пропливти, а то й просто поплавати. Усе в деревах. Буває, що прямо посеред плеса лежать та гниють величезні осики, тополі, а то й дуби. Невже не можна законно все це витягти і використати для власних потреб? Думаю, і людям би була користь, і природі. А скільки на дні річок всього цього лежить! Ну в лісах сушняк збирати не можна, рубати не можна, зрозуміло, але ж в річках дерева не має бути!

Для початку заглянули у Водний кодекс України в тому розділі, що стосується малих річок, до яких належить названа Кобелячок.

Водний кодекс України

«Стаття 80. Особливості користування малими річками

З метою охорони водності малих річок забороняється:

  1. змінювати рельєф басейну річки;
  2. руйнувати русла пересихаючих річок, струмки та водотоки;
  3. випрямляти русла річок та поглиблювати їх дно нижче природного рівня або перекривати їх без улаштування водостоків, перепусків чи акведуків;
  4. зменшувати природний рослинний покрив і лісистість басейну річки;
  5. розорювати заплавні землі та застосовувати на них засоби хімізації;
  6. проводити осушувальні меліоративні роботи на заболочених ділянках та урочищах у верхів’ях річок;
  7. надавати земельні ділянки в заплавах річок під будь-яке будівництво (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд), а також для садівництва та городництва;
  8. здійснювати інші роботи, що можуть негативно впливати чи впливають на водність річки і якість води в ній.

Водокористувачі та землекористувачі, землі яких знаходяться в басейні річок, забезпечують здійснення комплексних заходів щодо збереження водності річок та охорони їх від забруднення і засмічення».

Нібито немає ніякої заборони.

Потім автор цієї статті переадресував питання, яке задають кобелячани, виконуючому обов’язки міського голови Василю Кіптілому та Володимиру Калюжному, який в міській раді є головним спеціалістом-екологом. Обидва чиновники визнали, що питання таки є логічним.

Василь Кіптілий зазначив:

— Поки що із такими питаннями чи пропозиціями до мене ще ніхто не звертався.

А Володимир Калюжний уточнив:

— У принципі, таке можливо. Якщо люди звернуться із відповідними заявами до міської ради, то ми в першу чергу звернемося за роз’ясненнями до екологів. Зараз потрібно в Полтаву звертатися навіть, коли якусь окремо стоячу стару деревину необхідно спиляти. Можливо, я чогось не знаю, але прямої заборони на те, що люди почистять річки від дерев, нібито немає. Так що спробувати можна. Одразу попереджаю — спробувати вивчити питання і отримати роз’яснення, як діяти в законному руслі, а не одразу сідати в човна і виловлювати із води дерева.

Щоправда, Володимир Калюжний одразу ж і підтвердив, що відповіді на звернення в Державну екологічну службу можна чекати досить довго. У інспекції хронічно не вистачає співробітників.

Редакція, у своє чергу, обіцяє «підштовхнути» до дій, конкретніше, до звернення в міську раду, людей, яких цікавить згадане питання. А потім — поінформувати інших читачів газети про кінцевий результат.


Автор: Ігор Філоненко


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації