Вхід | Реєстрація

Безпритульні тварини: доки влада думає, волонтери діють

Безпритульні тварини: доки влада думає,  волонтери діють

Уже протягом десятиліть вирішенням проблеми безпритульних тварин у Кобеляках опікуються виключно волонтери. Обличчя в місцевій владі змінюються, але результативність дій чиновників залишається на нульовій позначці.

Чергове підтвердження вищезгаданої тези редакція отримала минулого тижня. Спочатку до нас зателефонував кобелячанин Василь К. Чоловік повідомив, що в мікрорайоні Мануальний, де він проживає, у безпритульних собак народилися цуценята. І вже влітку по тамтешніх вулицях блукатимуть зо два десятки псів‑безхатьків.

Василь додатково надіслав відеопідтвердження своїх слів і написав у Вайбер:

«Звертаюсь за порадою. Напроти недобудованого 2‑поверхового будинку в кiнцi вулиці Оздоровча з’явився виводок із 8‑ми безпритульних цуценят вiком до 1 мicяця i 2 дорослих собаки. Дiти з будинкiв поруч їх поки що пiдгодовують, але вже влiтку на вулицях з’явиться зграя 10 дорослих голодних собак із проблемами сказу, лишаїв, гельмiнтiв i т. п. Вважаю, що редакцiя «ЕХО» добре проiнформована i має можливiсть через громадськiсть, мiсцеву владу, ветлiкарiв тощо хоча б прилаштувати покинутих тварин до притулку та вирiшити їх подальшу долю, якщо ми вважаємо себе європейськими громадянами. Вибачте за турботу».

Одна вулична собака може народити близько 10–15 цуценят на рік. А за своє життя одна самка може привести на світ від 60 до 150 цуценят, залежно від її здоров’я та умов, у яких вона перебуває. Це без урахування того, що її потомство теж продовжить розмножуватись, створюючи ще більше безпритульних тварин

Дійсно, редакція непогано поінформована щодо існуючої в Кобеляцькій, та і в сусідніх громадах, проблеми з безпритульними тваринами. Як поінформована і про те, що протягом десятиліть вирішенням усіх проблемних питань, пов’язаних із бездоглядними котами й собаками, займаються виключно волонтери на громадських засадах.

Чиновники припинили займатися подібним після того, як в Україні була введена кримінальна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

Адже раніше бездоглядними тваринами «опікувалися» за допомогою одного дуже простого і дієвого методу. А саме — у ветлікарнях купляти отруту і дешеву ковбасу в магазинах, потім нашпиговану смертоносним зіллям їжу розкидали в місцях скупчення тварин. Після цього комунальники збирали і десь захоронювали трупи.

Ще раніше, років 30 тому, ті ж комунальники просто відстрілювали собак прямо на вулицях міст і сіл.

Але після того, як цей метод став кримінальним, чиновники просто перестали займатися вирішенням проблеми тварин-безхатьків. У всякому разі — у Кобеляках.

Багатодітна мати

Тому після повідомлення від жителя Кобеляк, редакція першочергово звернулася до Лізи Берестюк, відомої в нашій та сусідніх громадах волонтерки, яка протягом десятиліть докладає максимум зусиль для того, аби хоча б якось полегшати життя бездомним тваринкам.

Ліза розповіла:

— Вирішити проблему повністю в нинішніх реаліях, напевне, неможливо. Але частково — реально. Реальний дієвий спосіб — стерилізація тварин. Так, приміром, у кінці минулого року мені вдалося провести стерилізацію кількох десятків тварин у Кобеляках. До речі, була я у вказаному вами мікрорайоні Мануальний. Але мені не вдалося знайти цих двох собак, що зараз народили цуценят. На жаль, кобеляцька влада поки що не діє. Я неодноразово зверталася в міську раду за допомогою. Результату не було. Хоча, уточню, що до нинішнього керівництва громади я ще не зверталася.

Автор цих рядків у свій час теж звертався до вже екс-чиновників. І навіть знайшов для них контакти клініки, котра проводила безкоштовну стерилізацію тварин. Потрібно було лише організувати доставку собак чи котів у Полтаву. Але результату теж не було.

Після розмови з Лізою Берестюк зателефонував уже до нинішнього керівника громади Василя Кіптілого. Той відповів:

— Про проблему поінформований. Як її вирішити, поки що не знаю. Думали організувати тимчасовий притулок для тварин на базі «Екопарку», але відмовилися від цієї ідеї. Так, є в Полтаві організація, котра має право відловлювати тварин. Але вони беруть оплату за день роботи. А якщо приїдуть і нікого не упіймають? А це кілька тисяч бюджетних гривень.

Між тим, згадана Ліза Берестюк розповіла, що в Новосанжарській громаді є успішний досвід співпраці з «Полтавським комунальним автотранспортним підприємством 1628». Саме ця установа, можливо, єдина в області має ліцензію на проведення відлову тварин. На сайті підприємства вказаний тариф на цю послугу — 712 гривень за годину.

Геннадій Супрун, новосанжарський селищний голова, з яким ми говорили по телефону, підтвердив правдивість слів Лізи Берестюк. Він розказав:

— Була в нас у громаді в одному із населений пунктів серйозна проблема із бездоглядними собаками. Депутати виділили на вирішення цієї проблеми 30 тисяч гривень. Фахівці приїхали, відловили і простерилізували. Відлов і стерилізація однієї собаки обійшлися бюджету приблизно в 3 тисячі гривень.

До речі, приватні клініки за стерилізацію однієї собаки вагою до 10 кілограмів беруть оплату в сумі ті ж 3 тисячі. Але — без відлову.

Досвід Нових Санжар засвідчує, що якщо не просто думати, а діяти, то результат буде.

П.С. Коли матеріал уже був готовий до друку, новосанжарський селищний голова надіслав на Вайбер уточнююче повідомлення :
— Інформація стосовно вчорашньої розмови.  Відлов 10 собак нами профінансовано — 8 тисяч гривень.

Стерилізація, вакцинація проти сказу, післяопераційна перетримка (1 доба) та ідентифікація тварин (10 собак) шляхом кліпсування — 22 тисячі гривень.


Автор: Ігор Філоненко


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Цікаве
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації