Екологи борються з омелою
Розповсюджують омелу переважно граки, ворони та сойки. Птахи полюбляють ягоди омели, а липке насіння пристає до їхніх дзьобів. Намагаючись позбутися його, птахи труться дзьобами об гілки, таким чином заражаючи дерева. Омела живиться соками рослини, тому постійно зелена, а от дерева через неї гинуть. Спочатку всихають гілки, а потім – й увесь стовбур. Найбільше страждають дерева, які мають солодкий сік, наприклад, акація та клени.
Головний спеціаліст Кременчуцького відділу охорони навколишнього природного середовища Григорій Радочин каже, що єдиний ефективний спосіб боротьби з омелою – це спилювання. Торік дорожня служба майже викорінила на Глобинщині дерева з омелою. Джерелом ураження тоді став Устимівський дендропарк.
Сьогодні ж екологічна служба Глобинщини намагається знищити хворі дерева на автошляхах «Пироги – Кременчук», «Кринки – Іванове Селище» та «Пироги – Градизьк». Тоді Глобинський район буде повністю звільнений від омели. Проте багато її залишається у Великобагачанському районі області та у Полтаві.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном