— Як не дивно, але собаки чомусь особливо не полюбляють листонош. Можливо, на них впливає запах типографської фарби або велика сумка викликає підозру. Надто небезпечними є бродячі собаки, які навесні стають більш агресивними. Тому в арсеналі кожного листоноші є газовий балончик, – розповідає інженер з охорони праці ЦПЗ № 2 Віктор Бойченко.
На пошті кажуть, що за останні кілька років не було випадків укусів собаками, але тварини часто лякають листонош. Віктор Бойченко розповідає, що співробітники пошти проходять спеціальний інструктаж, де їх навчають, як правильно поводитися з тваринами, але поради не завжди допомагають, особливо коли собака вискакує зненацька. Взагалі ж, у набір потрібних речей листоноші, окрім газового балончика, входить ще й свисток, аби відлякати хуліганів або викликати господарів приватного будинку на вулицю.
Крім того, що сьогодні професія листоноші вважається небезпечною, вона ще й фізично виснажує. Упродовж дня доводиться пройти маршрут до 10-ти км. Якщо відстань більша, то пошта видає своїм працівникам транспорт – велосипеди.
З балончиком проти собак
Євгенія Ладонєва працює листоношею останні 10 років. Газовий балончик носить із собою.
— Одного разу довелося скористатися ним, щоб захиститися від собаки. Дуже часто мешканці багатоповерхівок підгодовують бродячих тварин, а потім собаки захищають свою територію і не підпускають листонош, – розповідає Євгенія Ладонєва.
Поштарі підвищують охорону праці
28 квітня – Всесвітній день охорони праці. Центр поштового зв’язку № 2 проводить огляд-конкурс з охорони праці серед відділень поштового зв’язку. Головна мета заходу – профілактика виробничого травматизму та підвищення культури охорони праці.