Вхід | Реєстрація

Що таке курс валют і як його визначають?

Що таке курс валют і як його визначають?

Обмінювати гривні на іноземну валюту і в зворотній бік періодично доводиться переважній більшості працездатного населення. Ми всі знаємо, що при обміні потрібно орієнтуватися на курс валют, аналізувати його у динаміці, щоб визначити найкращий час для вигідного обміну. При цьому рідко замислюємося про те, звідки береться цей курс, що на нього впливає. І дарма, адже розуміння механізму формування валютних співвідношень допоможуть краще прогнозувати їх зміни для влучного обміну грошей у найвигідніший момент.

Курс валют – це вартість однієї грошової одиниці, виражена через іншу. Він показує, скільки гривень потрібно заплатити за 1 долар США, євро, злотий чи іншу іноземну валюту. І навпаки: скільки гривень можна отримати за 1 долар, євро тощо.

Передусім курс валют необхідний для оплат за експортно-імпортними контрактами. Коли імпортери завозять товари іноземного походження в Україну, то продають їх вдома за гривню. Проте, щоб закупити нову партію продукції за кордоном, їм необхідно її обміняти на іноземну валюту.

Та є й постачальники долара та євро в Украину – експортери. Це українські компанії, що постачають свою продукцію за кордон, і продаючі її там отримують та повертають на Батьківщину інвалюту. Вдома вони продають інвалюту та отримують гривню для подальшої роботи: на закупку сировини, матеріалів, виплати зарплат, податків тощо.

До валютних операцій долучаються іноземні інвестори, а також представники влади, такі, приміром, як Національний банк України, який регулярно продає долар із золотовалютних резервів.

Населення також зацікавлене у обмінних процесах під час здійснення покупок за кордоном, подорожей чи збереженні заощаджень у інвалюті. Всі перераховані учасники економічних відносин формують основний фактор впливу на курси валют, а саме співвідношення попиту і пропозиції на валюту. Як і всі інші процеси в умовах ринкової економіки саме пропозиція і попит визначають ціну активу, яким у даному випадку виступають грошові одиниці.

Ключовим регулятором валютного ринку в Україні був і лишається  Національний банк. Коли формується профіцит інвалюти – він купує її, та за дефіциту, зокрема, у воєнний період, навпаки – продає. Регулюючі таким чином попит/пропозицію на безготівковому валютному ринку (на міжбанку) та стримуючі різку зміну курсів, зменшення платоспроможності гривні, зростання інфляції та підтримуючі стабільність вітчизняної економіки в цілому. 

Банки ж та небанківські фінустанови, що мають валютну ліцензію регулятора, встановлюють свої курси для бізнесу та населення відповідно до орієнтирів безготівкового ринку та офіційного курсу НБУ. Зазвичай готівкові курси в кассах не перевищують офіційний більш ніж на 1%. 

Перед значними валютообмінними операціями варто слідкувати за зміною розміру офіційного курсу Нацбанка, який щодня публікується на сайті регулятора, та орієнтуватися на нього. Також треба вивчати поточні курси різних фінансових організацій і вибирати найвигідніші.

Розміщено на правах реклами


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Квартири на DIM RIA у Полтаві
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації