Вхід | Реєстрація

Що віщують нам квітневі морози

Що віщують нам квітневі морози

Заради цікавості передивився прогнози погоди на деяких популярних сайтах. Посміявся від душі. Так, ТСН кілька днів тому, а конкретніше 1 квітня, віщував, що (цитата):

«Узагальнений прогноз погодних сайтів показує, що квітень в Україні не стане «місяцем контрастів». Значних коливань температури не прогнозується, теплітиме поступово, нічних заморозків не очікується».

….У центральних областях  — це Вінницька, Черкаська, Полтавська, Кіровоградська та Дніпропетровська — найтепліше буде в двох останніх. Уже із 6-7 квітня тут матимемо денну температуру +13-15 градусів, а надалі — навіть до +18, вночі не нижче за +3, небо малохмарне, дощі малоймовірні. А от жителі Вінниччини, Черкащині будуть змушені вдягатися тепліше майже до кінця другої декади.

Сьогодні 8 квітня (день написання статті). Уже другий ранок зустрічаємо із морозом. А вдень температура повітря не піднімається вище 4 градусів тепла. І на дійсно серйозних погодних сайтах прогнозують, що найхолодніше буде вночі і вранці 9,10 та 11 квітня.

Звичайно, такі погодні умови не налаштовують на оптимізм. Станом на 8 квітня ще немає підстав стверджувати, що цвіт на фруктових деревах загинув. Навіть на тих, що повністю розквітли. Але ж, як кажуть, ще й не вечір.

І в разі, якщо вночі температура повітря опуститься до 4-5 градусів із знаком «мінус»,  можна буде на 2025 рік попрощатися із урожаєм фруктів.

Звичайно, надія на диво і на милість природи та витривалість рослин ще живе.

Але, навіть якщо ця надія не збудеться, то не потрібно впадати у відчай.

Давно ж було сказано, що сім років мак не родив і голоду не було. Голод — це взагалі наслідок діянь не самої природи, а людей. 1922-й, 1933-й і 1946-й —  цьому підтвердження.

А природа, вона хоча й безпристрасна, але милостива. От і зараз агрономи, які займаються вирощування зернових культур, мають більше приводів для оптимізму, аніж тиждень тому. Адже із холодом в Україну прийшли дощі та сніги, і земля нарешті отримала достатню кількість вологи.

Так що якщо навіть не буде абрикосів (можливо, й інших фруктів), то вродить хліб. І з голоду не помремо. А фрукти завезуть з-за кордону.

Аби мир на нашу землю завезли. То, напевне, раділи б й імпортному. І дорогому. Адже гроші, урожаї —  вони ще будуть. Загиблі люди вже не повернуться.
Так що думаймо про головне. Тим більше,що весна-то в будь-якому разі переможе.


Автор: Ігор Філоненко


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Редакційна
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Квартири на DIM RIA у Полтаві
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації