Розпочався конкурс на визначення кращого вихователя дитячого садка із презентації п’яти учасниць. Перша конкурсантка, Оксана Покотило, під час представлення вийшла в українському костюмі та привернула увагу виразною мовою. Далі у дидактичній грі вихователь разом з дітьми «літали» в космос. В залі вимкнули світло. Лише один ліхтарик освітлював сонячну систему. Оксана Петрівна змогла оригінально підійти до створення наочності та вміло зацікавити вихованців. Наступну учасницю, Наталію Приймак представляли діти — Іван та Маргарита. Конкурсантка демонструвала гру для розвитку дрібної моторики рук. Наталія Колінько зіграла в мініатюрі та подарувала присутнім коровай, а журі — рахівницю, де замість кісточок були бублики. Під час дидактичної гри на артикуляцію звуків [дж], [дз] учасниця перетворилася на чарівну бджілку. Хочу зупинитися на декораціях, які використовувала Наталія. Далеко не кожен зміг би виготовити власними руками подібні казкові вулики. За красивою картинкою прихована копітка та довга робота. Вихователь Вікторія Коробка в представлені вийшла у ролі Білосніжки, а гномів грали її вихованці. В дидактичній грі вона визначала, наскільки присутні в залі уважні за допомогою, на перший погляд, однакових малюнків. Олену Колінько представляли вихованці, які кружляли у вальсі. А мету гри вона поставила — виховувати у дітей любов до родини. Малята енергійно збирали ромашки із фотознімками своєї сім’ї.
В інтелектуальному конкурсі під назвою «Слабка ланка» всі конкурсантки відповіли правильно. Потім вихователям пропонували розв’язати педагогічну ситуацію. Всі впорались.
Завідуюча дитсадком Любов Старостіна відзначила, що в педагогічних знаннях вихователів‑учасниць вона навіть не сумнівалася, оскільки кожна з них має вищу освіту.
Конкурс «Імітація». Грає весела мелодія. Сидять на лавці дві жінки, читають «ЕХО» і співають про проблеми дитсадка. В гумористичній формі Оксана Покотило з колегами прохали кобеляцького міського голову (він був членом журі) допомогти замінити старі вікна на нові, посприяти появі у садку теплої води та виділити кошти на ремонт.
Олександр Ісип пообіцяв колективу спробувати виконати всі прохання.
Учасниці показували українські казки у сучасній інтерпретації, в яких були задіяні майже всі працівники дитсадка. Вихователі виходили у костюмах жаб, свиней, мишей, курей та інших тваринок, чим неабияк смішили присутніх.
Та журі, зрештою, довелося визначити найкращу учасницю. Вибирати було досить важко, оскільки кожна з них, здавалося, досконало володіла педагогічною майстерністю. Доки журі підраховували бали, перед глядачами виступив гість, який викликав шквал аплодисментів та овацій — Андрій Уткін. Під його пісні танцювали вихователі, батьки та діти. Всім було жаль, що конкурс підходить до кінця.
Олександр Ісип: «Сьогодні відбувся професійний захід. Я, як педагог, як керівник міста, хочу підкреслити, що кожна сім’я повинна пишатись, якщо віддає дитину на виховання в дитячий садок «Золотий півник». Молоді вихователі показали високий рівень, отже ми вже бачимо хороше не тільки сьогодення, а й майбутнє дитсадка».
Голова журі, Алла Бажан: «Кожна з конкурсанток, хто вирішив прийняти участь — вже перемогли. Лише людина, яка хвилюється, переймається — досягає чогось в житті».
Звання «Міс Педмайстерність» 2010 року отримала вихователь Оксана Покотило. Всім учасницям вручили грамоти та подарунки.
Захід закінчився. Вихователі розійшлися по домівках. Проте вони кожного дня знову повертаються в дитсадок і виступають перед найсуворішим журі — дітьми.